Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні сформують план розвитку добровільного безоплатного донорства

  • 67
В Україні сформують план розвитку добровільного безоплатного донорства

Реформування сфери донорства надзвичайно актуальне в умовах повномасштабного вторгнення, адже кров донорів потрібна для порятунку поранених військових.

Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

«Уряд затвердив Стратегію розвитку добровільного донорства. Це дозволить розробити план розвитку добровільного безоплатного донорства та привести українські норми до стандартів ЄС», – пояснив голова профільного комітету.

Він нагадав, що ще в 2020 році Верховна Рада ухвалила закон «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові». Він передбачає модернізацію галузі, приведення її до сучасних стандартів. Зокрема йдеться про заміну застарілого обладнання, посилення контролю над якістю крові, відродження безоплатного донорства.

«Сьогодні реформування системи крові стало ще актуальнішим. По-перше, в умовах повномасштабного вторгнення кров донорів потрібна для порятунку поранених військових. По-друге, закон нашого комітету досі працював лише частково. Адже не вся «підзаконка» затверджена. По-третє, створення системи крові – це одне із головних зобов’язань України у медицині відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС», – зауважив Радуцький.

За його словами, ухвалена урядом стратегія передбачає формування позитивного відношення до донорства крові.

«Пацієнтам не доведеться шукати донорів крові, щоб отримати належну медичну допомогу та боротися за своє життя. Зокрема, молодь заохочуватимуть бути активними, фахівці мотивуватимуть здобувачів освіти добровільно і регулярно ставати донорами крові. Для цього у закладах загальної середньої та вищої освіти проводитимуть заходи для популяризації донорства крові», – зазначив парламентар.

Також він повідомив, що планується створення окремих підрозділів, відповідальних за залучення донорів крові та її компонентів. Формування бази постійних донорів відбудеться за допомогою системного підходу до планування заготівлі крові та керування запасами її компонентів.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy