В Україні розширюють мережу реабілітаційних центрів для поранених військових
- 341
На сьогодні тисячі військових вже отримують послуги з реабілітації у цивільних медичних закладах. На цей рік заплановано створення у 250 лікарнях відділення реабілітації, які дозволять надавати ці послуги більшій кількості пацієнтів.
Про це сказав народний депутат «Слуги Народу», голова медичного комітету Михайло Радуцький.
«Один із пріоритетів роботи команди Президента – розвиток системи реабілітації. Відповідно до закону «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» медична реабілітація здійснюється на засадах мультидисциплінарного підходу з перших днів стабілізації стану пацієнта відповідно до логіки біопсихосоціального підходу Міжнародної класифікації функціонування», – зазначив він.
За словами голови комітету, сьогодні фактично цивільні медичні заклади приймають на лікування та реабілітацію наших захисників. Але існують проблемні питання, як наприклад робота медичних закладів поряд з лінією фронту та маршрутизація пацієнтів.
Михайло Радуцький також розповів про формування єдиного простору в цивільних лікарнях. На даний час відбувається третій, інфраструктурний етап медичної реформи. Він передбачає створення госпітальних округів та формування спроможної мережі медичних закладів. У межах цього етапу медреформи заплановане повне переведення всіх медичних закладів до єдиного медичного простору.
«Лікарня «Феофанія», Національний інститут раку, деякі відомчі медичні заклади «Укрзалізниці» вже контрактуються з НСЗУ.
Наразі працюємо над переведення до залучення до ПМГ закладів Національної академії медичних наук. Формування єдиного медичного простору дозволить збільшити доступність медичних послуг та підвищити їхню якість», – повідомив народний депутат.