В Україні розпочалося суспільне обговорення старту реформи дошкільної освіти
- 60
Парламент конституційною більшістю ухвалив законопроєкт про дошкільну освіту і зараз триває робота над розробкою нормативної документації для старту реформи та обговорення кроків її впровадження.
Про це повідомив ініціатор закону, народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Володимир Воронов.
«Ми планували реформу дошкільної освіти ще п’ять років тому, тоді ж почали працювати над законопроєктом. Тоді ми не думали, що буде так важко, але ми подолали цей шлях та розробили якісний закон, підтриманий у парламенті конституційною більшістю народних депутатів», – зауважив парламентар.
Він додав, що у законі є багато новел, одна з ключових – це створення механізмів для освітнього розвитку дитини від народження. Зокрема закон передбачає різні форми здобуття дошкільної освіти, роботу Центрів педагогічного партнерства для батьків немовлят і дітей раннього віку та багато інших кардинальних змін у системі дошкільної освіти.
«Зараз триває робота над формуванням нормативної бази до закону і наша команда отримує багато питань з приводу впровадження його положень та перспектив його реалізації. Тому ми започаткували суспільне обговорення майбутніх кроків, щоб позитивні зміни відчули всі, кого він стосується», – наголосив Воронов.
За його словами, представники влади, освітньої спільноти, батьківської громади, бізнесу консолідували зусилля навколо старту та ефективного впровадження реформи дошкільної освіти.
Перші кроки обговорили у Києві під час круглого столу «Забезпечення розвитку дошкільної освіти України в контексті імплементації нової редакції Закону України «Про дошкільну освіту».
«Система дошкільної освіти отримала повноцінний закон, який ми напрацьовували з величезною кількістю експертів декілька років. Попереднє законодавство ухвалювали ще в 2001 році, тож країна гостро потребувала нового закону. Ми його ухвалили, але щоб він ефективно почав працювати, продовжуємо напрацьовувати нормативну базу до нього», – пояснила народна депутатка від фракції «Слуга Народу», голова підкомітету з питань вищої освіти Юлія Гришина.
Народний депутат від фракції «Слуга Народу», член Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук наголосив, що за відсутності якісної нормативної документації навіть найкращий закон не запрацює.
«Ми ухвалили загальний закон і зараз починається найважчий етап роботи – розробка нормативної документації. Важливо детально розписати, як його імплементувати, щоб ним було зручно користуватися», – сказав парламентар.
В освітньому парламентському комітеті планують продовжити суспільне обговорення старту реформи дошкільної освіти та провести низку профільних заходів у інших регіонах країни. Найближчий такий захід відбудеться у Львові.
«Закликаємо всіх, кого стосується новий Закон про дошкільну освіту, об’єднатися навколо ключових ідей, цінностей, засад та принципів реформи», – підсумував Воронов.