Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні розмежують державний матеріальний та мобілізаційний резерви – Олексій Мовчан

  • 248
В Україні розмежують державний матеріальний та мобілізаційний резерви – Олексій Мовчан

Прийнятий Верховною Радою і підписаний Президентом законопроєкт №9079 «Про державні резерви» – це ще одна велика економічна реформа, якої давно потребує держава, особливо в умовах війни.

Про це розповів народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова підкомітету з питань регулювання публічних закупівель та ефективного управління державним і комунальним майном Олексій Мовчан

«Держрезерв – один із ключових факторів національної безпеки. Але протягом усіх років незалежності система, м’яко кажучи, не працювала. Як з’ясувалося ще у 2020 році під час пандемії ковіду, резерву в державі фактично немає. А на початку великої війни ситуація була критичною», – констатував нардеп.

Він додав, що роками держрезерв був корупційною схемою і чорною дірою для державних активів. Майно розкрадали, псували, перепродавали за копійки підставним компаніям. Схем було безліч, і всі вони працювали. НАБУ, ДБР та Генпрокуратура відкрили багато кримінальних проваджень стосовно розкрадання держрезерву.

«Новий закон докорінно змінить підходи до роботи держрезерву. Він пропонує розмежувати державний матеріальний та мобілізаційний резерви і чітко визначити їх балансоутримувачів. Це потрібно для оперативного комплектування військових частин та підрозділів територіальної оборони ЗСУ», – зазначив Мовчан.

Він пояснив, що у мобілізаційний резерв увійдуть запаси, які дозволять швидко та оперативно задовольняти військові потреби, відновлювати критичну транспортну інфраструктуру, енергосистему. Також необхідно передбачити можливість зберігання українського пального на території країн Євросоюзу.

«Та головне – держрезерв більше розкрадати не будуть. Закон знизить всі корупційні ризики, адже матеріальні цінності будуть продаватися виключно через онлайн-аукціони в державній електронній системі «Прозорро.Продажі». А це значить – відкрито, прозоро, конкурентно», – наголосив Мовчан.

За його словами, аукціони формують справедливу ціну, всі дані у відкритому доступі. Кожен зможе купити майно резерву на ринкових умовах без «схематозів» і корупції.

Нардеп додав, що закон «Про державні резерви» дозволить створити достатній рівень запасів матеріальних цінностей, забезпечити їхнє належне зберігання та своєчасне оновлення. Також він дозволить розвивати виробничі потужності суб’єктів господарювання, отримувати додатковий дохід і сприяти виробництву більшої кількості товарів.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy