Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні посилять відповідальність з дрібне хуліганство та образу правоохоронців

  • 3180
В Україні посилять відповідальність з дрібне хуліганство та образу правоохоронців

Народні депутати у першому читанні підтримали законопроєкт № 5050-1, який посилює відповідальність за дрібне хуліганство та образу правоохоронців під час виконання службових обов’язків. Про це заявив ініціатор законопроєкту, народний депутат від фракції «Слуга Народу», заступник голови Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності В’ячеслав Медяник.

«Останнім часом збільшується кількість випадків дрібного хуліганства – нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян. За це встановлено штраф 51-119 грн і останній раз його переглядали у 1997 році. Це ненормальна ситуація, її треба змінювати», – пояснив Медяник.

Законопроєкт передбачає підвищення штрафу за дрібне хуліганство – від 170 грн до 510 грн, а також впроваджує покарання за повторне таке правопорушення протягом року – 510-850 грн.

Крім того, Кодекс про адміністративні правопорушення доповнять нормою, яка передбачає покарання за образу правоохоронців. Зараз така відповідальність чітко не визначена.

«Навряд чи хтось буде сперечатися, що за образу поліцейського, а також прикордонників, військовослужбовців, членів громадських формувань з охорони порядку має бути юридичне покарання», – переконаний Медяник.

Тож законопроєкт передбачає штраф 850-1700 грн за образу правоохоронців та 1700-5100 грн за повторне правопорушення, або за образу групою осіб.

Також до адмінкодексу пропонують додати норму про публічну образу правоохоронців та карати за таке правопорушення штрафом 340-680 грн або ж громадськими роботами на 12-30 годин.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy