Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні планують зробити цифровий аудит культурної спадщини

  • 394
В Україні планують зробити цифровий аудит культурної спадщини

Народні депутати «Слуги Народу» зареєстрували законопроєкт 8024, який передбачає створення електронних реєстрів обліку та управління культурною спадщиною та культурними цінностями України.

Про це розповіла заступниця голови фракції Євгенія Кравчук.

«Актуальність питання з війною тільки зросла, адже значна кількість пам‘яток була пошкоджена або знищена внаслідок ворожих обстрілів; грабуються сотні українських культурних цінностей. Окрім того, важливо зробити наступний крок до переведення архівів на електронну форму зберігання даних: на жаль, значна кількість паперових реєстрів за час війни була втрачена. Належний облік допоможе Україні надалі ефективно розв’язувати питання відновлення об‘єктів, повернення вкраденого та отримання компенсацій у судовому порядку», – пояснила вона.

Окрім того, законопроєкт дозволяє закладам культури на місцях (Центри культурних послуг) надавати іншим державним або комунальним закладам культури своє майно, яке ними не використовується для провадження статутної діяльності.

«Все, що припадає пилом або стоїть без діла, відтак знайде своє пряме застосування, і допоможе закладам культури ділитися між собою наявними ресурсами. Культура завжди на часі, адже українська культура – це ми, наша ідентичність і прояв любові до нашої історії», – переконана Євгенія Кравчук.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy