Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні планують запровадити звання «Батько-герой»: комітет підтримав законопроєкт

  • 9856
В Україні планують запровадити звання «Батько-герой»: комітет підтримав законопроєкт

В Україні може з’явитися звання «Батько-герой». Його присвоюватимуть батькам, які виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі всиновлених у встановленому законом порядку.

Відповідний законопроєкт №6162 на своєму засіданні підтримав Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування на своєму засіданні – він рекомендував Верховній Раді ухвалити документ за основу.

Як пояснила співавторка законопроєкту, лідерка руху «Зе!Жінки» Марина Бардіна, запровадження почесного звання «Батько-герой» необхідне для відзначення ролі батька у сім’ї та вихованні дітей, популяризації відповідального батьківства.

«Звання “Батько-герой”, насамперед, – про роль батька у сім’ї. У суспільстві все ще панує застарілий стереотип, що виховання дітей – виключно жіноча сфера відповідальності. Проте часи змінюються, і все більше сімей порівну розділяють домашні обов’язки, а молоді татусі з задоволенням на рівних з мамами беруть участь у вихованні дітей з перших днів народження.
Запровадивши нове звання, аналогічне до того, що може отримати жінка, яка виховала до 8-річного віку 5 і більше дітей, ми підтримаємо чоловіків, які обрали для себе шлях відповідального батьківства», – наголосила Марина Бардіна.

Депутатка додала, що питання забезпечення рівних можливостей для жінок і чоловіків у сфері догляду та виховання дітей, подолання гендерних стереотипів у цій сфері є одним із пріоритетів «Партнерства Біарріц з утвердження гендерної рівності», до якого Україна долучилася у 2020 році.

Вона також нагадала, що торік Верховна Рада ухвалила закон про так званий декрет для тата. Завдяки йому чоловіки отримали право брати два тижні оплачуваної відпустки протягом перших трьох місяців від народження дитини. Як чоловіки, так і жінки можуть однаково піти у трирічну відпустку по догляду за дитиною. Раніше це могла зробити лише мати, і вона вирішувала, чи передати таке право батькові.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy