Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні планують врегулювати права та функції місцевих державних адміністрацій

  • 148
В Україні планують врегулювати права та функції місцевих державних адміністрацій

В Україні пропонують оновити права та функції місцевих державних адміністрацій. Відповідний законопроєкт №4298 22 лютого Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував парламенту ухвалити в другому читанні.

Про це повідомила Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Парламентарка наголосила – цей законопроєкт тільки посилить децентралізаційні процеси, водночас він має забезпечити баланс державного управління, одночасно не посягаючи на права місцевого самоврядування.

«Реформа децентралізації передала ресурси та повноваження на місцевий рівень. Проте, питання відповідальності за ухвалені рішення залишається відкритим. Законопроєкт № 4298 спрямований на розв’язання цієї проблеми, зміцнюючи нагляд за законністю рішень. По суті, зараз ми ще досі маємо як інструмент державного управління застарілі за своїм функціоналом та малоефективні в умовах військової агресії РДА та ОДА. Місце яких в системі держуправління передбачалося замінити на систему префектів. Але такі дії потребують змін до Конституції щодо зміни статусу держадміністрацій, а це, як відомо, зараз неможливо», – наголосила Олена Шуляк.

За її словами, у законопроєкті №4298 передбачається врегулювати права та функції МДА. Зокрема у редакції до другого читання передбачені:

✅ Надання головам МДА та їх заступникам статусу державних службовців;

✅ Створення кадрового резерву;

✅ МДА Координація МДА діяльності територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади;

✅ Забезпечення нагляду за законністю дій ОМС;

✅ Збалансована система призначення за звільнення голів МДА;

✅ Чіткий розподіл повноважень ОДА та РДА.

«Ми проводили низку зустрічей з стейкхолдерами, з асоціаціями місцевого самоврядування при модеруванні наших міжнародних партнерів за допогою Ради Європи. І нинішній варіант напрацьованого з їх участю законопроєкту максимально готовий до винесення у сесійну залу. Нам потрібно, щоб були механізми нагляду за законністю рішень, які приймаються на рівні місцевого самоврядування. Цей законопроєкт, який, до речі, вписаний в один з пунктів плану ​​Ukraine Facility, запровадить їх», – зазначила Шуляк.

Вона нагадала – реформа децентралізації дала на місця ресурси і повноваження, але питання відповідальності за них доки було не вирішене. Тож саме законопроєкт №4298 – якраз про відповідальність через нагляд за законністю ухвалених рішень.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy