Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні обмежать ставки за споживчими кредитами: 1% в день

  • 509
В Україні обмежать ставки за споживчими кредитами: 1% в день

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав до другого читання законопроєкт №9422, у якому зберігається законодавче обмеження процентної ставки за споживчими кредитами у розмірі 1% в день.

Про це розповіла ініціатор документа, народна депутатка «Слуги Народу» Ольга Василевська-Смаглюк.

«Ми знайшли механізми, які б дозволили нам мати ринок мікрокредитування на якому і кредитор, і позичальник підходять до питань видачі кредиту відповідально. Ми пішли назустріч ринку та надали МФО перехідний місяць на приведення у відповідність діяльності з новим Законом. НБУ не зможе застосовувати жодних заходів впливу за недотримання вимог №9422 протягом першого місяця з дня набрання ним чинності», – зазначила вона.

Також проєкт закону передбачає збільшення до 240 днів перехідного періоду для зниження ставки:
🔻перші 4 місяці (120 днів) з дня набрання чинності Законом максимальна ставка буде 2,5% в день.
🔻наступні 4 місяці (120 днів) – максимальна ставка має бути 1,5% в день.

«Ставка в силу закону відразу має бути не більше ніж 2,5% у день, проте у ринку є місяць на приведення діяльності у відповідність без ризику попасти під заходи впливу НБУ, якщо в цей період вона такою не буде», – додала народна депутатка.

Зважаючи на цей крок назустріч побажанням ринку, скасування заборони на стягнення штрафів і пені відтерміновується на 30 днів з дня набрання чинності №9422, щоб поки існує загроза продовження існування ставок в розмірі вище, ніж 2,5%, штрафів і пені стягнути було не можна.

Окрім того, заборонено стягнення штрафів і пені по кредитних договорах, укладених до набрання чинності законопроєкту, в тому числі пролонгованих після набрання ним чинності.

Збільшується і перехідний період для банків для приведення частини своєї діяльності у відповідність із цим законом до 3 місяців.

«Надавачі небанківських фінансових послуг також мають значне навантаження у зв’язку із змінами в законодавстві, пов’язаними з введенням в дію нового Закону про фінкомпанії, для полегшення цього навантаження було прийнято рішення на пів року відтермінувати введення в дію норм, що регулюють функціонування кредитного реєстру НБУ. Це дозволить сконцентрувати сили на виконанні вимог закону», – підсумувала Ольга Василевська-Смаглюк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy