Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні немовлят безкоштовно перевіряють на рідкісні захворювання: Проведено 200 тис. досліджень

  • 137
В Україні немовлят безкоштовно перевіряють на рідкісні захворювання: Проведено 200 тис. досліджень

У межах президентського проєкту неонатального скринінгу проведено понад 200 тис. досліджень. За даними МОЗ, вже зафіксовано 273 позитивних результати, завдяки своєчасно проведеній діагностиці життя дітей було врятовано.

За словами голови медичного комітету, народного депутата «Слуги Народу» Михайла Радуцького, неонатальний скринінг дозволяє виявити спадкове захворювання у перші дні життя дитини та вчасно розпочати лікування.

«У жовтні 2022 року за ініціативи Президента Володимира Зеленського стартував проєкт розширеного неонатального скринінгу. Якщо раніше всіх новонароджених перевіряли на 4 спадкових захворювань, то почали на 21», – повідомив він.

Наприклад, завдяки неонатальному скринінгу у Максима з Івано-Франківщини імунодефіцит виявили одразу після народження, що дозволило провести хлопчикові трансплантацію кісткового мозку у 2-місячному віці та врятувати йому життя. Також новонароджених діток, яким завдяки скринінгу діагностують СМА на ранній стадії, тепер починають лікувати ще до появи перших симптомів хвороби, зауважив Михайло Радуцький.

«Для родини процедура абсолютно безоплатна, включаючи подальше обстеження та лікування дитини у випадку виявлення ризиків. Для отримання послуги батькам новонародженого необхідно лише надати письмову згоду на проведення дослідження. Після цього лікар сформує пакет документів для лабораторії. Скринінг доступний по всій країні – для цього працюють чотири регіональні лабораторні центри», – підсумував голова комітету.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy