Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні назвали чотири головні вимоги до Червоного хреста

  • 409
В Україні назвали чотири головні вимоги до Червоного хреста

Життя, здоров’я та подальше звільнення українських полонених є пріоритетом Офісу Президента та парламенту. Саме тому Україна закликає Міжнародний комітет Червоного хреста виконати правові зобов’язання та здійснити моніторинг усіх місць утримання українців.

Про це під час брифінгу в Українському медіа центрі заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань правової політики Денис Маслов.

«Ми вимагаємо від МКЧХ виконати всі правові зобов’язання. А саме: відвідати Оленівку та інші місця утримання наших військовополонених та цивільних заручників на всій тимчасово окупованій території, а також у рф», – сказав Маслов.

Друга умова – під час місії мати особисте спілкування з нашими військовополоненими та цивільними заручниками, щоб перевірити факти тортур, жорстокого поводження, приниження честі та гідності. Від звільнених з полону відомо, що все це є поширеною практикою у російських таборах.

«Також ми вимагаємо, щоб МКЧХ здійснив й інше своє зобов’язання, зокрема організував комунікацію між полоненими та їх родинами. Це допоможе підтримати їх та покращити психологічний стан», – заявив нардеп.

Він нагадав іще один основний обов’язок представників Червоного хреста – передати гуманітарну допомогу.

«Наша вимога – МКЧХ має передати ліки, їжу, одяг. Тобто всю необхідну гуманітарну допомогу полоненим, яку ми вже давно підготували для передачі. Це їхній прямий обов’язок, і у нас є право вимагати від них це зробити», – наголосив голова профільного комітету.

Водночас голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк констатувала, що представники МКЧХ не дотрималися попередньо укладеної домовленості про початок такої місії 17 жовтня.

«13 жовтня керівник Офісу Президента Андрій Єрмак у присутності народних депутатів, уповноваженого з прав людини, представників силового блоку та послів країн Великої сімки поставив чіткий ультиматум МКЧХ: протягом трьох днів підготувати моніторингову місію в Оленівську колонію. Українська делегація прибула на лінію розмежування, але представники Червоного хреста так і не приїхали», – повідомила Шуляк.

Проте вона запевнила, що українська влада й надалі докладатиме всіх зусиль, щоб повернути полонених.

«Це чітка позиція Офісу Президента та парламенту. Якщо ж це не вдасться зробити через МКЧХ, ми ініціюємо таку місію через інші міжнародні організації та дружні до нас держави», – підсумувала очільниця «Слуги Народу».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy