Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні можуть заборонити використання пальмової олії у дитячому харчуванні та молочці

  • 9499
В Україні можуть заборонити використання пальмової олії у дитячому харчуванні та молочці

Парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт №5148, який підвищить якість харчових продуктів, що споживаються дітьми.

Пропонується повністю заборонити використання пальмової олії та трансжирів у дитячих продуктах харчування, а також у молочних продуктах і в кондитерських виробах: шоколад, морозиво тощо.

Про це повідомив член Комітету з питань аграрної та земельної політики, народний депутат від «Слуги Народу» Дмитро Соломчук.

Він звернув увагу на те, що сьогодні в Україні онковідділення переповнені хворими дітьми, до лікарень звертаються тисячі батьків, чиї діти мають підвищений ацетон, а також, що Україна посідає перше місце в Європі за кількістю серцево-судинних захворювань. Причина цьому, пояснив Дмитро Соломчук, наше харчування.

«Більшість солодощів та інших продуктів містять гідронізовану пальмову олію. Раніше ми імпортували 70 тис. тонн цього продукту, а з 2015-2016 років імпорт піднявся до 220-240 тис. тонн на рік. Таким чином ми повністю за ці роки знищили масло-жирову базу України», – обурився депутат.

Представник «Слуги Народу» переконаний, що замість того, аби направляти 6-7 млрд грн малазійсько-індонезійським фермерам, їх можна дати на розвиток українського села – створення комплексів, які б виробляли вітчизняну масло-жирову базу.

Відповідний законопроєкт допоможе це реалізувати. Більше того, він стандартизує вміст продуктів харчування до європейських норм: не більше 2 г жирів на 100 г продуктів та обов’язкове маркування.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy