Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні можуть створити Парламентський бюджетний офіс: чим він займатиметься

  • 4908
В Україні можуть створити Парламентський бюджетний офіс: чим він займатиметься

У Верховній Раді можуть створити Парламентський бюджетний офіс, який аналізуватиме законопроєкти про бюджет, стан бюджету, вирішуватиме питання фіскальної політики, займатиметься документацією з фінансових й економічних питань, які мають особливо важливе значення для країни.

Про це розповів перший віцеспікер Верховної Ради України Олександр Корнієнко під час зустрічі з представниками Європейського інвестиційного банку.

«Створення такого органу вкрай важливе для України, адже навіть побіжний аналіз бюджетів на наступний рік, прогнозування фінансової стратегії буде корисним для держави та суспільства», – наголосив він.

Перед створенням нового державного органу, повідомив Олександр Корнієнко, важливо вирішити юридичне питання: як це вбудовуватиметься в законодавство, враховуючи, що в нас є Бюджетний кодекс і Бюджетна декларація, які вже сформовані, а також є Рахункова палата.

«Бажано, щоб всі наші юридичні питання ми вирішили без змін до Конституції. Важливими будуть організаційні моменти, зокрема, чи залучатимуться представники інших країн, а також установчі, чи буде дотична присутність представників опозиції, як формуватиметься орган», – додав перший віцеспікер.

Він також звернув увагу, що керівництво парламенту готове сприяти цьому процесу та спробує долучити певні відділи апарату парламенту, щоб мати можливість швидко рухатись по реєстрації цього органу.

Водночас голова бюджетного комітету Юрій Арістов зауважив, що ця інституція як незалежна установа зможе виконувати низку функцій.

«Це дозволить розвантажити роботу бюджетного комітету, його секретаріату та здійснювати експертну та консультативну підтримку інших комітетів. На Офіс пропонують покласти обов’язки оптимізації процесу ініціювання законопроєктів та сприяти парламентському контролю у бюджетній сфері, аналізу бюджетної декларації та проєкту закону про бюджет, оцінки поточної бюджетної політики та наслідків у перспективі, а також аналіз ризиків для бюджетної системи», – підсумував він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy