Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні можуть дозволити вилучати радянські та імперські культурні пам’ятки: які критерії

  • 295
В Україні можуть дозволити вилучати радянські та імперські культурні пам’ятки: які критерії

Верховна Рада підтримала за основу законопроєкт №8273, який передбачає можливість вилучати з Державного реєстру нерухомих пам’яток України об’єкти культурної спадщини, які є символом російської імперської та радянської тоталітарної політики й ідеології.

Наразі в українському публічному просторі досі присутня велика кількість російських діячів історії та культури у вигляді пам’яток чи монументів. Це так звані імперські маркери, від яких ми маємо очистись, зазначає голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк

«Сьогодні ми активно позиціонуємо Україну у світі як центр демократії і свободи. Саме тому ми маємо переглянути питання збереження та захисту культурної спадщини як один з головних чинників формування української національної ідентичності, це складова всесвітнього культурного доробку людства», – сказала вона.

Голова партії переконана, важливо позбавити культурний простір від постколоніального баласту і допоможе це зробити вилучення об’єктів культурної спадщини, які є символом російської імперської та радянської тоталітарної політики й ідеології.

Ухвалення цього документа, зазначила Олена Шуляк, сприятиме посиленню інформаційної безпеки України, захисту конституційних прав громадян у сфері культурної спадщини.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy