Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні модернізують Реєстр військовозобов'язаних, мобілізованих і резервістів: Що це означає для громадян

  • 465
В Україні модернізують Реєстр військовозобов'язаних, мобілізованих і резервістів: Що це означає для громадян

Парламент 249 голосами “За” підтримав законопроєкт №10062 про модернізацію електронного реєстру військового обліку.

Про це повідомила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Парламентарка наголосила: запровадження нововведень не передбачає автоматичної мобілізації. Водночас законопроєкт допоможе удосконалити облік призовників, військовозобов’язаних і резервістів, зокрема, на якому так довго наполягали військові.

Законопроєкт також надасть Мінобороні можливість посилити обороноздатність нашої держави, зокрема кіберзахист і право розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО.

Відомо, що до реєстрів не вноситимуть персональні дані призовників, військовозобов’язаних і резервістів щодо інформації про виїзд за межі України та повернення назад, відомості про примусове виконання рішення щодо боржника (реквізити і відомості виконавчого документа) та інші персональні дані, які дають змогу ідентифікувати особу.

Головне завдання Реєстру, за словами Шуляк, стандартизація та цифрова оптимізація військового обліку. Ухвалені рішення мають сприяти ефективному та справедливому процесу мобілізації, усуваючи можливості для зловживань та корупційних ризиків, які часто пов’язані з традиційними паперовими бюрократичними методами, підкреслила народна депутатка.

Важливим пунктом законопроекту є можливість отримати статус УБД онлайн за умови, якщо усі відомості є в системі.

«Ми зробили важливий крок у напрямі створення ефективної системи, яка дозволяє використовувати дані для забезпечення національної безпеки, уникаючи нинішніх недоліків та забезпечуючи високий стандарт військового управління та наближаючи нашу перемогу», – зазначила Олена Шуляк.

Нагадаємо, 9 січня поточного року Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував депутатам ухвалити в другому читанні законопроєкт №10062. За відповідне рішення проголосували 11 членів комітету, п’ятеро — утрималися.

Закон про єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних і резервістів ухвалили ще в березні 2017 року. У грудні 2022-го Кабмін видав постанову, де визначили деталі його запуску.

Мета створення електронної системи “Оберіг” – забезпечення військового обліку громадян України. Він містить інформацію про всіх призовників, військовозобов’язаних та резервістів віком від 18 до 60 років. Це під час війни спрощує процес мобілізації до лав ЗСУ, при тому, що автоматичної мобілізації не відбувається. Це зі свого боку підвищує ефективність роботи ТЦК та запобігати корупції.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy