Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні хочуть мінімізувати регуляторні та інвестиційні барʼєри для для виробників будівельної продукції. Що це дасть

  • 67
В Україні хочуть мінімізувати регуляторні та інвестиційні барʼєри для для виробників будівельної продукції. Що це дасть

Використання у відбудові будівельних матеріалів українського виробництва зможе забезпечити понад 180 000 робочих місць і більше сплачених податків до бюджету. Але для цього необхідно зменшити інвестиційні барʼєри і потенційні регуляторні проблеми у компаній, які працюватимуть у сфері виробництва будівельних матеріалів. Не менш важливий крок — розробити стимули для бізнесів, які використовуватимуть вторинну сировину, отриману від переробки будівельного сміття — відходів від руйнувань.

Про це під час обговорення результатів дослідження «Структурні зміни та виклики в будівельній індустрії України: аналіз та прогнози» повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, понад 90% будівельних матеріалів, необхідних для відновлення України від наслідків російської збройної агресії, можуть забезпечити українські виробники. Це дасть можливість, по-перше, сформувати значну додану вартість, по-друге — забезпечити відновлення зруйнованих обʼєктів і будівництво нових, по-третє —створити щонайменше 180 тисяч робочих місць, тобто більше, ніж було до війни, що дасть можливість отримувати більше податків.

«Україні для цього слід зробити виважені кроки. Найголовніше —створити умови, щоб у таких підприємств було якомога менше регуляторних проблем і інвестиційних барʼєрів. Додатковим стимулом для їхнього розвитку стане імплементація 305-го регламенту ЄС щодо якості будівельної продукції. Через війну ми були змушені перенести її з 1 січня 2023 року, на 1 січня 2025 року. Але наше завдання — створити лабораторії, які будуть перевіряти будівельну продукцію на відповідність стандартів 305 регламенту. Це дасть можливість підприємствам, що її виробляють, виходити на експортні ринки», – зазначила Олена Шуляк.

Вона також наголосила, що надважливим кроком на сьогодні є питання будівельного сміття, яке сформувалося з відходів від руйнувань. За словами парламентарки, нині в Україні за різними оцінками утворилося від кількох десятків до 100 тисяч тонн будівельного сміття, яке не можна просто закопати у грунти через наявність у нього небезпечних матеріалів. Варіантом може бути переробка будівельного сміття на вторинну сировину, яку також можна використовувати у будівництва. Але для цього, зазначила народна депутатка, потрібно знайти дієві стимули для бізнесу — як для переробки такого сміття, так і для використання будівельних матеріалів, перероблених з нього.

«У жодної країни світу немає досвіду переробки такої величезної кількості будівельного сміття, утвореного з відходів від руйнувань. Оскільки в ньому є небезпечні матеріали, така переробка — складний і більш витратний процес. Відповідно, нам потрібно знайти стимули для бізнесу, який захоче заходити в цю нішу, здійснюючи заходи як на законодавчому рівні, так і на рівні зміни стандартів», – підсумувала голова Комітету містобудування.

Нагадаємо, ще у вересні 2022 року парламент ухвалив законопроєкт № 4142, який забороняє використання азбесту в будівництві. Його використання під час будівельних чи ремонтних робіт призводять до невиліковних хвороб дихальних шляхів. Всесвітня організація охорони здоров’я визнає азбест небезпечним для здоров’я. А у класифікації Міжнародного агентства з вивчення раку всі типи азбесту віднесені до першої групи канцерогенів.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy