Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні формується європейський підхід до молодіжної політики – Олександр Санченко

  • 301
В Україні формується європейський підхід до молодіжної політики – Олександр Санченко

Закон «Про основні засади молодіжної політики» суттєво покращив розвиток молодіжної інфраструктури, фінансування молодіжної сфери, а також активізував участь молоді в управлінні державою. Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», очільник руху ЗеМолодіжка Олександр Санченко.

«Президент підписав Закон «Про основні засади молодіжної політики» рівно два роки тому. Як автора цього закону мене тішить, що ті речі, які ми в нього закладали, реально працюють», – констатував Санченко.

Він додав, що закон оновив підхід до молодіжної політики – від радянського до європейського. Зокрема він стосується участь молоді в управлінні державою, розвитку молодіжної інфраструктури та фінансування молодіжної сфери.

«Тільки протягом останнього року в Україні з’явилося 120 нових молодіжних рад. Загальна ж їхня кількість становить понад 430. І попри усі ті виклики, які сьогодні постали перед нашою країною, щодня з’являються нові молодіжні об’єднання», – зазначив лідер ЗеМолодіжки.

За його словами, знаковими подіями стали створення Ради з молодіжних питань при Президентові України, після якої з’явилася й Молодіжна рада при Міністерстві закордонних справ України. Незабаром Молодіжна рада має з’явитися і при Кабінеті Міністрів.

«Якщо ж казати про молодіжну інфраструктуру, то будь-який молодіжний простір без наявності професійної людини є просто приміщенням. Тому нещодавнє офіційне визнання професії «Фахівець з питань молоді», або «Молодіжний працівник» дасть величезний поштовх до відновлення, розвитку та якісного наповнення молодіжної інфраструктури, яка сьогодні зазнала величезних руйнувань через дії країни-агресора», – сказав Санченко.

Він запевнив, що визнання цієї професії є великою перемогою для молодіжного сектору.

Крім того, закон передбачає створення Українського молодіжного фонду (УМФ), який має займатися державною грантовою підтримкою молодіжних проєктів.

«Зрозуміло, що повномасштабне вторгнення загальмувало процес створення УМФ. Та завдяки спільним зусиллям сьогодні ми вже дуже близькі до його повноцінного запуску. Вже обрано Наглядову раду та в процесі обрання дирекція фонду. Тому сподіваюся, що вже наприкінці цього року за підтримки міжнародних донорів ми зможемо запустити перші грантові конкурси», – переконаний лідер ЗеМолодіжки.

Він наголосив, що брати участь у таких конкурсах зможуть не тільки громадські організації, а й молоді люди, ініціативні групи, органи студентського самоврядування та молодіжні ради.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy