Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В'ячеслав Медяник: В Україні штрафуватимуть за відмову від габаритно-вагового контролю

  • 11616
В'ячеслав Медяник: В Україні штрафуватимуть за відмову від габаритно-вагового контролю

Відтепер в Україні штрафуватимуть за відмову від габаритно-вагового контролю.

Верховна Рада схвалила відповідний законопроєкт №3743 в другому читанні.

«Сьогодні будувати гарні дороги – недостатньо. Важливо, щоб їх не руйнували перевантажені автомобілі. Тож тепер кожен “перегруз” автоматично тягнутиме за собою штраф», – пояснив голова підкомітету з питань законодавства про адміністративні правопорушення та охоронної і детективної діяльності Комітету з питань правоохоронної діяльності В’ячеслав Медяник.

Так, за відмову від габаритно-вагового контролю, а також за невиконання водіями, які перевозять пасажирів і/або вантажі, вимоги про зупинку передбачається штраф у 51 тис. гривень. Аналогічний штраф треба буде платити і за порушення при внесенні відомостей до товарно-транспортної накладної або до інших визначених законодавством документів на вантаж.

Зазначимо, що Президент Володимир Зеленський підписав закон про автоматичну фіксацію перевантаження автомобілів на дорогах. На дорогах працюють системи WIM (Weight In Motion) – пристрої для автоматичної фіксації перевантажень. А з підписанням закону про габаритно-ваговий контроль порушникам автоматично нараховуватимуть штрафи. Тобто у процесі не буде задіяний жоден інспектор Укртрансбезпеки, а людський фактор буде мінімізований.

«Важливо також, що ухвалений закон посилює адміністративну відповідальність за порушення дозволених габаритно-вагових норм та недостовірну інформацію в накладних. А системи WIM тепер будуть встановлювати на кожній відремонтованій дорозі. Тому “обхідних маневрів” для недоброчесних перевізників та відправників буде все менше – у прямому й переносному значенні», – підсумував В’ячеслав Медяник.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy