Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Усі дозвільні процедури в будівництві будуть електронними – Олена Шуляк

  • 10400
Усі дозвільні процедури в будівництві будуть електронними – Олена Шуляк

У середу, 15 грудня, Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розгляне підготовлений до другого читання законопроєкт №5655 про реформу в містобудуванні. Він передбачає три основні нововведення у сфері будівництва: тотальна цифровізація, контроль і нагляд, а також відповідальність.

Про це під час брифінгу повідомила очільниця партії «Слуга Народу», голова Координаційної ради з вирішення проблемних питань у сфері містобудування, співавторка законопроєкту Олена Шуляк.

«Сьогодні на комітеті розглядатиметься законопроєкт, що стосується переведення усіх дозвільних процедур в електронну площину, переведення всіх учасників будівельного процесу через державний портал “Дія” у спеціальну електронну систему сфери будівництва», – розповіла вона.

Що ж до другого пункту реформи – контролю та нагляду, то законопроєкт передбачає можливість для органів місцевого самоврядування впливати на нечесних забудовників. Вони зможуть реагувати на порушення і навіть зносити незаконні забудови без суду.

Відповідно до законопроєкту, за незаконне будівництво запроваджуються також жорсткі штрафи: сума стягнення складатиме до 950 прожиткових мінімумів (2,357 млн грн) і більше. Суми можуть бути помножені вп’ятеро, залежно від тяжкості порушення. Наприклад, замовник будівництва об’єкту класу СС3, який незаконно проводить будівельні роботи на пам’ятці архітектури, сплатить майже 12 млн грн штрафу.

«Щороку люди вкладають гроші в житло і не отримують довгоочікувані квартири, бо щось постійно відбувається із забудовниками: незаконні будівництва, банкрутства, схеми тощо. З іншого боку, доброчесні бізнесмени, які хочуть будувати в Україні заводи, соціальну інфраструктуру – не можуть цього робити, бо потерпають від корупційних діянь. Щоб це виправити, і потрібна реформа містобудування, зокрема законопроєкт №5655», – наголосила Олена Шуляк.

Вона також нагадала, що нині парламент ухвалив законопроєкт про суттєве посилення кримінальної відповідальності за порушення в містобудівній діяльності. Детальніше читайте за посиланням.

Більше деталей про законопроєкт №5655 і його основні положення – у колонці Олени Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy