Уряд затвердив Стратегію деокупації Криму
- 14017
Стратегія деокупації Криму має стати шляхом до відновлення територіальної цілісності країни та зберігати питання окупації півострова у світовому порядку денному. Про це під час засідання уряду заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
«Цей документ стане комплексною дорожньою картою з повернення українського Криму. Кримська платформа не разовий захід. Ми приймаємо комплексні документи, які містять детальні кроки деокупації, залучаємо до цього найкращих експертів та аналітиків з усього світу. Ми документуємо всі злочини країни-агресора і змусимо Росію платити за ці злочини в міжнародних судах», – запевнив очільник уряду.
У Стратегії деокупації Криму сформульовані пріоритети у сфері захисту прав людини, порушених внаслідок тимчасової окупації півострова, а також головні напрямки економічної, соціальної, гуманітарної, екологічної, інформаційної, оборонної та безпекової політики для відновлення територіальної цілісності країни.
«Ми працюємо з нашими країнами-партнерами та в межах міжнародних організацій, аби тема Криму постійно була на світовому порядку денному», – сказав Денис Шмигаль.
Очільниця української делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева засвідчила, що питання окупації півострова є у центрі уваги міжнародних організацій.
«Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич відвідала саміт «Кримської платформи» і підтвердила, що бере до уваги факти, викладені у моєму листі для майбутньої річної доповіді про ситуацію з правами людини в окупованому Криму», – нагадала Мезенцева.
За її словами, комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович відповіла на лист української делегації та запевнила, що буде більш активно працювати над кримським файлом і робити все можливе, щоб відвідати Крим відповідно до її мандату.