Уперше в Україні медзаклад, обладнаний сонячними панелями, почав продавати електроенергію
- 194
Хмельницький лікувально-діагностичний центр почав продавати електроенергію, що виробляється за допомогою сонячних панелей, встановлених на даху медзакладу. Такий випадок, коли надлишок електроенергії лікарня продає в мережу, є унікальним для України.
Про це повідомив голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Михайло Радуцький.
За його словами, в умовах повномасштабної війни, коли медзаклади, а також енергетична інфраструктура зазнають постійних обстрілів рф, як і цієї ночі, робота над забезпеченням безперебійного надання медичної допомоги у лікарнях є надважливою, оскільки йдеться про порятунок життя пацієнтів.
Як розповів парламентар, на випадок «блекауту» у медичних закладах встановлено понад 11 тис. генераторів для безперебійного електроживлення. Також більше ніж 60 закладів мають сонячні станції з панелями. Значна частина з них – з акумуляторами, які накопичують енергію. Вони встановлені коштом різноманітних програм, благодійних фондів, урядів інших країн тощо.
Один з таких медзакладів – Хмельницький лікувально-діагностичний центр, який включає шість поліклінік і щороку обслуговує майже 280 тисяч жителів регіону.
«Торік на дахах трьох поліклінік встановили сонячну станцію потужністю 100 кВт. Зазвичай лікарні виробляють електроенергію для власних потреб. Однак тепер у години, коли електроенергії вироблятиметься більше, ніж споживатиметься, її надлишок може продаватися до мережі. За орієнтовними оцінками, це дасть можливість лікарні зекономити близько 10% коштів. Це перший в Україні медичний заклад, що почав продавати вироблену електроенергію», – повідомив Михайло Радуцький.
Парламентар нагадав, що проєкт реалізовано у співпраці Міністерства охорони здоров’я, Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, «Хмельницькобленерго».
«Загалом до кінця року планується оснащення 200 закладів охорони здоров’я сонячними станціями», – підсумував очільник профільного комітету.