Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Українцям компенсуватимуть зростання цін на електрику

  • 22631
  • 2
Українцям компенсуватимуть зростання цін на електрику

Українцям надаватимуть компенсацію у зв’язку з підвищенням тарифів на електричну енергію. Для цього виділять 1,4 мільярда гривень.

Відповідний законопроєкт № 4672 в цілому ухвалила Верховна Рада. Відкривається нова бюджетна програма Міністерства соціальної політики України на суму 1,4 млрд гривень.

Компенсацію зможуть отримати громадяни, які проживають у:

• житлових будинках, обладнаних електроопалювальними установками. Це стосується і житлових будинків готельного типу, квартир та гуртожитків;
• багатоквартирних будинках без газу або без централізованого теплопостачання.

А також багатодітні, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

«Пересічні споживачі не відчують зростання тарифів, тому що компенсація відбудеться на рівні постачальника електроенергії. Якщо ми його сьогодні ухвалимо, врегулюємо проблему за січень, за лютий і за весь поточний опалювальний період», – розповів ініціатор законопроєкту, голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

Механізм нарахування компенсації:

  1. Кошти спрямовують безпосередньо постачальнику послуг.
  2. Їх зараховують на особові рахунки споживачів як часткову оплату.
  3. Інформація про надану компенсацію буде доступна у платіжках та в особистому кабінеті споживача.

Вищезазначені категорії населення матимуть право на компенсацію, якщо станом на 31 грудня 2020 року вони мали знижений тариф на електричну енергію. Таким чином компенсації виплатять вже за січень 2021 року.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
2 Коментарі
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Олеся
Олеся
3 роки тому

Використовую тільки електроенергію. Газ не підведений. До кого звертатися за компенсацією ? Надайте покроковий механізм зіернення і отримання

Володимир Олександрович
Володимир Олександрович
3 роки тому

Чи всі депутати розуміють, що подібні рішення – це просто перекладання бюджетних коштів (грошей платників податків) у приватні кишені власників генеруючих потужностей і розподільників електроенергії? Справді державницька позиція інша і глибша: розібратися, хто й для чого обмежує діяльність АЕС, не виплачує зарплату шахтарям, що видобувають майбутнє паливо для АЕС, чому так і не модернізовані топки ТЕС і ТЕЦ під кам’яне вугілля, що видобувається на підконтрольній Україні території? Хто дозволив імпорт електроенергії з Білорусі і РФ? Кардинальне за умов воєнного стану рішення – націоналізація енергетики як невід’ємного елементу національної безпеки. Що не так?

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy