Site icon Політична партія «Слуга Народу»

Українці можуть отримувати грошову винагороду за фіксацію порушників ПДР

Кожен українець зможе фіксувати порушення правил дорожнього руху на мобільні пристрої і надсилати до поліції. Якщо ж порушника притягнуть до відповідальності – той, хто сповістив про порушення і надіслав фото/відеодокази, зможе отримати винагороду – 10% від накладеного штрафу. Це також дозволить зменшити кількість ДТП.

Відповідний законопроєкт №5798 щодо посилення ролі суспільства у заходах контролю за безпекою дорожнього руху та дотриманням правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів вже опрацьовує Комітет з питань інтеграції України до ЄС.

«Безпека на дорозі залежить від свідомості кожного з нас! Ми хочемо запровадити механізм, який дозволить карати порушника у кілька кліків. Для цього потрібен лише телефон або планшет з камерою та спеціальний застосунок. Мобільний пристрій зі встановленим додатком постійно записує 30-секундні відео в циклічному режимі. Коли водій бачить на дорозі порушення, йому потрібно лише торкнутися екрана, щоб зберегти останнє відео та згодом надіслати його до поліції. Доказом того, що механізм працює, буде кешбек», – сказав ініціатор законопроєкту, народний депутат від «Слуги Народу» Денис Маслов.

За його словами, таким чином сучасні технології допоможуть зменшити кількість ДТП, адже десятки тисяч водіїв стануть на варту безпеки на дорогах.

Заявити про порушення правил дорожнього руху зможуть усі, хто зняв його на свій мобільний, але для цього потрібно буде скористатися спеціальним мобільним застосунком. Програма забезпечуватиме ідентифікацію користувача через «Дію», яка дасть змогу визначити час, дату та географічні координати здійснення фіксації. Відео порушення програма надсилатиме у спеціальному зашифрованому форматі.

А для того, щоб не фальсифікували докази заради отримання фінансової вигоди, автори законопроєкту пропонують внести зміни до Кримінального кодексу України, зокрема криміналізувати підроблення доказів у справах про адміністративні правопорушення, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), а також незаконний тиск на свідків у справах про адміністративне правопорушення взагалі.