Український парламент працює над важливими законопроєктами у сфері безпеки та оборони за стандартами ЄС
- 57

Парламентський контроль у сфері безпеки та оборони є невід’ємною частиною демократичного цивільного контролю. Верховна Рада відіграє ключову роль у визначенні засад безпекової політики в Україні та забезпеченні її відповідності стандартам ЄС і НАТО.
Про це розповіла народна депутатка від «Слуги Народу», віцепрезидентка ПАРЄ Олена Хоменко у Брюсселі на двосторонньому скринінгу Україна-ЄС, який є важливим етапом переговорного процесу щодо нашого вступу до Євросоюзу.
За її словами, Україна має важливі законодавчі напрацювання щодо безпекової та оборонної політики, зокрема, у сфері кібербезпеки та захисту державної таємниці.

«Законопроєкт №11290 пройшов перше читання і наразі доопрацьовується у Верховній Раді, має на меті зміцнення кібербезпеки України шляхом створення національної системи моніторингу та реагування на кіберзагрози, визначення ролі компетентних органів та механізміа реагування на виклики у кібербезпеці, запровадження стандартизації, а також регулярної підготовки працівників у цій сфері відповідно до стандартів ЄС (NIS2)», – повідомила парламентарка.
Крім того, парламент вивчає найкращі практики країн НАТО та ЄС з метою вдосконалення системи захисту державної таємниці.
«Аналізуються підходи до класифікації секретних даних, перевірки осіб для доступу до них, посилення технічного та криптографічного захисту, а також впровадження спільних інформаційних систем із партнерами для безпечного обміну даними», – зазначила нардепка.

Олена Хоменко також додатково поінформувала, що Україна інтегрує гендерну перспективу в сектор безпеки та оборони, забезпечуючи відповідність міжнародним зобов’язанням та європейським стандартам.
Натомість європейська сторона відзначила високий рівень узгодженості зовнішньої, безпекової та оборонної політики України з політикою ЄС. За підсумками скринігу Європейська комісія підготує звіт.