Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Українські виробники ВПК готові до співпраці з європейськими партнерами

  • 55
Українські виробники ВПК готові до співпраці з європейськими партнерами

ЄС та Україна ведуть активні перемовини щодо оборонної галузі. Наразі вже погоджене поступове поглиблення співпраці між оборонними підприємствами в межах Європейської оборонно-промислової стратегії.

Про це розповів народний депутат від «Слуги Народу», голова підкомітету з питань оборонної промисловості й технічної модернізації Ігор Копитін в інтерв’ю «Інтерфакс».

«Оскільки Україна впевнено рухається євроінтеграційним треком, насамперед важливо забезпечити високий рівень співпраці з країнами ЄС у сфері безпеки та оборони. Це потрібно як для покращення позицій України на міжнародній арені, так і для забезпечення модернізації української армії та підвищення її боєздатності», – зазначив він.

За його словами, активізація співпраці українських виробників із виробниками в ЄС однозначно має сприяти зміцненню обороноздатності України. І така співпраця не лише вигідна, а й потрібна Євросоюзу

«ЄС вигідно те, що український сектор має доступніші за вартістю ресурси, що наш ВПК швидко може організовувати процеси виробництва, до того ж наші виробники значно краще запускають у виробництво інновації. Перевагою українського ВПК вважаю і той факт, що наша техніка, боєприпаси та різні типи озброєння випробовуються в умовах бойових дій», – констатував парламентар.

Він додав, що підприємства в Україні спроможні виробляти сучасну зброю, збільшувати обсяги виробництва зброї загалом, залучати інвестиції.

«У нас у секторі ВПК працюють 800 компаній, підприємства випускають самохідну артилерію, міномети, далекобійні снаряди, розвіддрони, артилерійські снаряди, патрони, системи зв’язку й системи радіоелектронної боротьби. Виробництва в Україні мають потужне технічне оснащення та власні інноваційні бюро. Упевнений, що українські компанії готові бути надійними союзниками європейських виробників», – акцентував нардеп.

Попри повномасштабну війну, зауважив Копитін, деякі з відомих іноземних виробників озброєнь уже заявили про те, що готові посилити співпрацю з українськими компаніями, дехто навіть готується будувати тут свої заводи. А Міноборони вже запропонували міжнародним партнерам створення спільних підприємств, тривалі контракти на 10 років і фінансові механізми – кредити та експортне фінансування.

«Тобто процеси, що відбуваються вже сьогодні, можуть у перспективі вивести галузь ВПК України на цілком новий рівень, адже тут відкриватимуться нові філії відомих світових виробників. Варто згадати й про вітчизняних ІТ-розробників, які теж уже здобули великий досвід у роботі з проєктами оборонного значення та можуть бути корисними європейським виробникам», – повідомив народний депутат.

Він припустив, що у процесі інтеграції українського ВПК в європейську оборонну галузь українські винаходи, інноваційні продукти можуть піти в серійне використання на базі великих європейських підприємств, і це також спосіб інтегруватися в європейські оборонні системи й програми. Крім того, Україна нарощує потенціал та здатність проводити складні операції з використанням FPV-дронів та ударних БПЛА, про що засвідчила спецоперація «Павутина».

«Це ще більш стимулює розвиток вітчизняного виробництва безпілотників та засобів РЕБ. І також це привід для подальшого збільшення інвестицій в галузі. Тому що успіх операції, як ми бачимо, був високо оцінений та привернув увагу міжнародних партнерів. Це має стимулювати фінансування наших підприємств», – підсумував Ігор Копитін.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy