Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Українські виробники отримали шанс суттєво наростити експорт – Дмитро Кисилевський

  • 499
Українські виробники отримали шанс суттєво наростити експорт – Дмитро Кисилевський

США та Європа скасовують для українських виробників торговельний захист своїх ринків, і вже найближчим часом підприємства України зможуть наростити експорт. Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський у своїй колонці для nv.ua.

«Велика Британія, Канада, а слідом за нею й ЄС скасовують всі наявні заходи торговельного захисту для українських виробників. Бюрократична процедура займе деякий час, але принципове рішення вже ухвалене. Найближчим часом українські підприємства отримають нові можливості для нарощування експорту», – прогнозує Кисилевський.

Як приклад він наводить скасування торгових бар’єрів проти української металургії у США – українську сталь вивели з-під дії 25% мита строком на один рік.

«Тож тепер в наших металургів є шанс відновити колишні обсяги поставок. Для США цей крок не матиме відчутних наслідків, оскільки доля українського металу навіть після скасування мита навряд чи перевищить 1%. Але для нас це важливі об’єми і додаткові робочі місця для українців», – констатує депутат.

Крім того, за його словами, від скасування заходів торговельного захисту Європи виграють українські сільгоспвиробники

«Українські експортери активно використовують можливості безмитного експорту до ЄС в рамках тарифних квот. Традиційно українські експортери меду, виноградного та яблучного соків вже за кілька тижнів від початку нового року повністю використовують безмитні квоти. При цьому на низку товарних позицій поза тарифними квотами діють доволі суттєві мита», – засвідчив Кисилевський.

Він впевнений, що зараз перш за все треба домогтися не тимчасових рішень про скасування мит, а постійно діючих торговельних угод із усіма країнами-партнерами. Водночас слід посилювати санкційний тиск на рф та вимагати ембарго на імпорт російської металургійної продукції до Євросоюзу.

«За багатьма позиціями металургійного експорту прямим конкурентом українських виробників на західних ринках є російські металурги. Для них також діють аналогічні до наших обмеження. Тож наші виробники у будь-якому разі виграють від скасування обмежень. Але ми можемо досягти значно більших результатів», – переконаний депутат.

Він наголошує, що міжнародні партнери нарешті почали застосовувати до України принципи вільної торгівлі.

«Війна дала Україні шанс домогтись того, що ще рік тому виглядало нездійсненним. Західні країни почали від розмов про вільну міжнародну торгівлю переходити до реальних справ у відношенні України, чого раніше й годі було чекати. Це велика перемога української торговельної дипломатії», – вважає Кисилевський.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy