Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Українські митники проходитимуть переатестацію в межах перезавантаження Держмитниці

  • 305
Українські митники проходитимуть переатестацію в межах перезавантаження Держмитниці

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт №6490 про перезавантаження митниці.

Воно передбачає аудит митних органів, а також проведення конкурсу на посаду Голови митниці із залученням до конкурсної комісії міжнародних експертів.

«Ми перезавантажуємо митницю, бо на сьогодні вона є одним з найбільш корумпованих і неорганізованих державних органів, який не виконує покладені на нього функції. Її перезавантаження лежить в площі кадрових рішень. І це закон якраз розв’язує проблематику з кадрами», – розповів голова профільного комітету, народний депутат «Слуга Народу» Данило Гетманцев.

Насамперед документ передбачає проведення прозорого конкурсу на посаду Голови Держмитслужби за прикладом кращих практик САП, НАБУ, НАЗК.

Рішення ухвалюватиме конкурсна комісія, яка складатиметься з 9 осіб, визначених КМУ, з яких більшість (5 членів), визначатимуться на підставі пропозицій міжнародних організацій. Тобто більшість експертів буде іноземними, що вплине на прозорість процесу, зауважив Данило Гетманцев.

Комісія буде визначати лише одну кандидатуру (переможця конкурсу), яку вноситиме Прем’єр-міністру для розгляду на КМУ.

Як розповів народний депутат, новий Голова Держмитслужби зможе формувати кадровий потенціал митних органів, зокрема заступників за поданням КМУ виключно за погодженням з Головою.

«Це дозволить вибудувати чітку ієрархію в системі митної служби», – додав голова комітету.

Для контролю за головою і його повноваженнями запроваджується щорічний зовнішній незалежний аудит ефективності діяльності митних органів. Негативний висновок аудиту стане підставою для звільнення Голови.

«Для того, щоб працівники митних органів були кваліфікованими та доброчесними проводитиметься одноразова атестація, де перевірятимуть, чи відповідають посадові особи займаній посаді”, – підсумував Данило Гетманцев.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy