Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Українське мовлення та протидія пропаганді: Як Херсонщину повертають в інфопростір

  • 245
Українське мовлення та протидія пропаганді: Як Херсонщину повертають в інфопростір

Повернення українських теле- та раідомовників, відновлення мобільного зв’язку та боротьба з російською пропагандою – після звільнення Херсонщини Україна активно повертає деокуповані території у наше інформаційне поле.

Про це розповіла народна депутатка «Слуги Народу», заступниця голови парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

«Люди хочуть мати доступ до інформації, тому одночасно з відновленням нормального життя відновлюється й наше інформаційне поле на Херсонщині, так само як це відбувалося на Харківщині у вересні. Йдеться не лише про марафон «Єдині новини». Зараз, наприклад, туди привозять газети, якими цікавляться більше люди старшого віку. Мало хто знає, але в застосунку «Дія» можна знайти радіоточку й там же послухати марафон», – розповіла вона.

За її словами, росіяни, відступаючи, знищили в Херсоні не лише об’єкти критичної інфраструктури, а й телевізійні передавачі. 

«Владі вдалося відновити сигнал із Миколаєва. Завдяки нашим партнерам із Великої Британії та країн Балтії будуть працювати мобільні пересувні передавачі. Крім того, уряд виділив 15 листопада через відповідну постанову 400 млн грн із резервного фонду на відновлення мовлення», – зазначила народна депутатка.

Саме тому наразі важливо дати можливість власникам радіо та каналів швидко отримати тимчасові дозволи на мовлення та фізичну присутність на певних хвилях.

«Відбулися відповідні слухання в парламентському Комітеті гуманітарної й інформаційної політики та в Нацраді. Відповідно, спрощуватимуться процедури надання тимчасових дозволів. Крім того, держава розглядає можливість компенсувати кошти на ліцензії. Це має бути окрема програма підтримки локальних мовників, котрі працюватимуть на звільнених територіях», – зауважила народна депутатка.

Також триває протидія російській пропаганді на міжнародному рівні.

«Практично всі країни Європи виключили Russia Today. А НТВ, де нещодавно показували блекаут в Україні й тішилися тим, що завдають ударів по енергетичній інфраструктурі, досі мовить у ЄС. Світ має заборонити пропагандистські канали і робота в цьому напрямку триватиме», – наголосила Євгенія Кравчук.

Вона додала, що сьогодні Україна може стати взірцем у сфері такого медійного законодавства, що дозволить створити інформаційну безпеку в державі.

«Ми готуємо до другого читання про закон про медіа, який є прикладом того, як можна одночасно впроваджувати європейські директиви, але водночас дбати про інформаційну свою безпеку. Ми готові ділитися власним досвідом із європейськими колегами», – резюмувала парламентарій.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy