Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Українська делегація в ПАРЄ домоглася ухвалення найжорсткішої резолюції щодо прав кримських татар у Криму

  • 7423
Українська делегація в ПАРЄ домоглася ухвалення найжорсткішої резолюції щодо прав кримських татар у Криму

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила найбільш жорстку за всі часи резолюцію щодо порушення Російською Федерацією прав кримських татар в окупованому Криму. Як заявила заступник голови фракції «Слуга Народу» та член української делегації в ПАРЄ Євгенія Кравчук, під час обговорення на засіданні Комітету з рівності та недискримінації і безпосередньо у залі була ухвалена ціла низка поправок. Вони системно констатують політичну основу переслідувань кримських татар окупаційною владою.

«Зміна тональності документу відчувається і у його назві: з «Ситуації з кримськими татарами» вона перетворилася на «Порушення прав людини, вчинені щодо кримських татар у Криму». Загалом Резолюція є однозначно перемогою для України», — розповіла вона.

Євгенія Кравчук зазначила, що резолюція зокрема містить чіткі сигнали про необхідність дотримання прав кримських татар в окупованому Криму. Також визнається, що з початку 2014 року триває тимчасова окупація Російською Федерацією АР Крим та міста Севастополя (Крим), що є частиною території України, а кримські татари потерпають через грубі порушення їхніх прав.

«Містить заклик асамблеї до РФ припинити застосування російського законодавства в Криму, в тому числі у сферах тероризму та екстремізму, натомість застосовувати норми міжнародного права та законодавства України. Констатує, що репресії російського окупаційного режиму проти кримських татар включають убивства, насильницькі зникнення, тортури, нелюдське поводження, що принижує гідність. Це все здійснюється російськими силовиками із застосуванням протиправних і несправедливих юридичних процедур. Окрім цього, зазначає факти насильницького та протиправного переміщення кримських татар на територію РФ», — заявила член української делегації.

Крім того, звертається увага на переслідування журналістів, обмеження свободи слова та зібрань, тиск на кримськотатарських правозахисників. Наголошується, що все це створює у Криму атмосферу страху і ворожнечі.

«Важливо, що резолюція закликає скасувати рішення, що забороняє діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, і дозволити його лідерам Мустафі Джемілєву та Рефату Чубарову повернутися до Криму. Вимагає від Російської Федерації гарантувати повне забезпечення права на свободу об’єднань та мирних зібрань кримських татар», — наголосила Євгенія Кравчук.

Крім того, голова української делегації в ПАРЄ та народний депутат від «Слуги Народу» Марія Мезенцева під час виступу від імені політичної групи Європейської народної партії нагадала про визнання Європейським судом з прав людини своєї юрисдикції у міждержавній справі України проти Росії відносно Криму. Це попереднє рішення підтвердило набуття російською окупаційною владою контролю над територією півострова.

«Кримські татари потерпають від російської окупації півострова. Кримські татари піддаються залякуванню, арештам, ув’язненням та суворим зловживанням з боку окупаційних властей», — зазначила Марія Мезенцева.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy