Україна знайшла спосіб, як заарештувати путіна та інших керівників рф
- 500
Україна знайшла спосіб, як обійти імунітет вищих посадових осіб росії та притягнути їх до відповідальності за воєнні злочини, скоєні в Україні. У цьому може допомогти створення спеціального міжнародного трибуналу на кшталт Нюрнберзького, Токійського або по колишній Югославії.
Про це розповів народний депутат «Слуги Народу», член робочої групи з опрацювання питання створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України Олександр Качура для “Фокус”.
Предметом розгляду трибуналу має стати злочин агресії, а відповідачами — 19 членів Ради безпеки рф. Також можуть бути розглянуті справи тих військових та цивільних керівників, які мають найбільшу особисту провину за розв’язання війни та скоєння воєнних злочинів та актів державного тероризму.
Повинні бути покарані і пропагандисти, винні у розпалюванні ворожнечі та підбурюванні до воєнних злочинів, додає народний депутат.
«Рішення трибуналу може бути ухвалене ООН чи групою країн. Щодо рішення ООН, то питання створення трибуналу може бути заблоковане під час голосування в Раді Безпеки, проте воно може бути підтримане більшістю голосів на засіданні Генасамблеї», – зазначає Олександр Качура.
Водночас рішення про створення трибуналу мають ухвалити Генеральна асамблея ООН, Рада Європейського Союзу, або кілька десятків країн. Тоді вироки такого трибуналу та його ордери матимуть набагато більшу вагу, переконаний він.
Представник «Слуги Народу» нагадав, що 22 вересня 2022 року президент своїм указом створив робочу групу щодо опрацювання питання створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України. Група підготувала необхідні матеріали для створення трибуналу, зокрема розробила кілька варіантів установчих документів щодо його формування, регламенту роботи та юрисдикції.
Зразками стали трибунали в Нюрнберзі (проти нацистської Німеччини), Токійський трибунал (проти мілітаристської Японії), трибунал по колишній Югославії. Проведено консультації з міжнародними експертами, які безпосередньо займалися роботою таких трибуналів.
«Усі напрацювання передані нашим іноземним партнерам, ведеться постійний діалог щодо можливості формування міжнародного трибуналу», – сказав член робочої групи.
Також він зауважив, що 19 січня 2023 року Європарламент ухвалив резолюцію, в якій йдеться про те, що ЄС та його члени мають домагатися створення такого трибуналу.
А 26 січня 2023 року ПАРЄ ухвалила резолюцію на підтримку створення саме спеціального міжнародного трибуналу. Понад десять країн уже підтримали ідею створення трибуналу. Серед них: Литва, Польща, Естонія, Греція, Нідерланди, Чехія, Латвія. А загалом Україна зараз веде роботу з 25 країнами, які проводять консультації та координують свою діяльність із розробки моделі трибуналу щодо росії.