Україна залишається на порядку денному Європи: підсумки засідання Президентського комітету ПАРЄ на Кіпрі
- 16
Підтримка України та ключові виклики безпеки в Європі: українська парламентська делегація взяла участь у засіданні Президентського комітету ПАРЄ на Кіпрі, який нині головує в ЄС.
Для України важлива позиція Кіпру: країна підтримала всі 19 санкційних пакетів проти росії, заморожено активи на понад 1,2 млрд євро, а з початку повномасштабного вторгнення надано понад 282 млн євро допомоги – військової, фінансової та гуманітарної.

На цьому наголосила народна депутатка від «Слуги Народу», віцепрезидентка ПАРЄ, віцепрезидентка політичної групи ECPA (Європейські консерватори, патріоти та афілійовані) Олена Хоменко.
Українські парламентарі зустрілися з президентом Кіпру Нікосом Христодулідісом, керівником Палати представників Аніттою Деметріу, а також лідерами політичних партій.
Окрему увагу сторони приділили темі окупації територій.

«Кіпр як ніхто розуміє, що означає жити з незагоєною раною окупації. Північ острова досі залишається під іноземною військовою присутністю, і ООН досі закликає до виведення військ та возз’єднання острова. Саме тому розмова про суверенітет, територіальну цілісність і міжнародне право тут має особливе значення», – акцентувала Хоменко.
Президентський комітет також обговорив геополітичні виклики та розглянув порядок денний наступної сесії ПАРЄ, яка відбудеться 20-24 квітня в Страсбурзі.
«Працюємо над тим, аби українські питання залишалися в пріоритеті Парламентської асамблеї Ради Європи», – наголосила Олена Хоменко.