Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна закликає підвищити ядерну безпеку в Європі та світі

  • 292
Україна закликає підвищити ядерну безпеку в Європі та світі

Українська делегація у ПАРЄ спільно з колегами з інших країн закликала держави-члени Ради Європи та їхнє керівництво активізувати зусилля для підвищення ядерної безпеки в Європі та світі, а також досягнути спільних успіхів з міжнародними партнерами в подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи та запобіганні новим ядерним катастрофам.

Про це йдеться в декларації “Ядерна безпека в Європі знову поставлена під сумнів: час для рішучих дій”.

«Ця декларація є важливим політичним кроком у напрямку забезпечення безпеки нашого світу від російського ядерного терору. Я рада, що її підписали 30 членів Асамблеї з країн, таких як Румунія, Польща, Франція, Великобританія, Італія, Північна Македонія, Австрія, Португалія та Швейцарія», – зазначила голова делегації, народна депутатка «Слуги Народу» Марія Мезенцева.

Текст письмової декларації:

Ми, нижчепідписані, заявляємо наступне:
26 квітня 2023 року світ відзначатиме 37-му річницю Чорнобильської трагедії. У результаті Чорнобильської катастрофи вибухнув реактор, в якому було близько 200 тонн ядерного палива. Україна та світ доклали титанічних зусиль для подолання наслідків цієї безпрецедентної катастрофи. Ми вшановуємо пам’ять героїв, які ціною свого життя та здоров’я врятували людство від глобальної ядерної катастрофи.

Проте ядерна безпека у світі знову поставлена ​​під сумнів. Захопивши Чорнобильську АЕС та продовжуючи окупацію Запорізької АЕС, Російська Федерація свідомо порушила існуючі норми ядерної та радіаційної безпеки та поставила світ на межу нової ядерної катастрофи. Ця небезпека досі залишається реальною через невибіркові ракетні обстріли та бомбардування території України країною-агресором.

Останні заяви Російської Федерації про намір розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі є черговим провокаційним кроком злочинного путінського режиму, який підриває принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та систему міжнародної безпеки в цілому.

Ми закликаємо всі держави-члени Ради Європи та їхнє керівництво активізувати зусилля для підвищення ядерної безпеки в Європі та світі та досягти спільних успіхів з міжнародними партнерами в подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи та запобіганні новим ядерним аваріям.

Ми повинні продовжувати працювати разом з міжнародними партнерами, щоб забезпечити безпеку нашої країни та захистити майбутні покоління від наслідків ядерних катастроф.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy