Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна вимагає засудити кричуще порушення міжнародного права, яким є агресія РФ проти України

  • 416
Україна вимагає засудити кричуще порушення міжнародного права, яким є агресія РФ проти України

Російська агресія проти України стала терміновим питанням обговорення на 144-ї Асамблеї Міжпарламентського Союзу (МПС), яка проходить 20-24 березня 2022 року у Нуса Дуа (Індонезія). Україна вимагає засудити кричуще порушення міжнародного права.

Про це повідомила народна депутатка «Слуги Народу», член комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Ольга Руденко.

«Міжпарламентський Союз – це найстаріша та найбільша у світі міжнародна парламентська організація, своєрідний міжпарламентський еквівалент ООН, з якою МПС активно співпрацює. МПС було створено у 1889 році, до його складу входять 178 національних парламентів з усього світу. Тому для нас вкрай важливо, що світ порушує це питання і ми вимагатимемо засудити кричуще порушення міжнародного права, яким є агресія РФ проти України», – наголосила вона.

Відповідний проект резолюції “Мирне вирішення щодо війни в Україні, повага до міжнародного права, Статуту Організації Об’єднаних Націй та територіальної цілісності” вже підготовлений геополітичною групою 12+ (до складу якої входить Україна) та внесений від імені Нової Зеландії.

Документ підтримали більше двох третин голосів учасників цього всесвітнього парламентського форуму.

Зазначений проект було підготовлено з урахуванням положень резолюції Генеральної Асамблеї ООН 11/1 “Агресія проти України” від 2 березня 2022 року, а також пропозицій української парламентської делегації.

На порядку денному Організації, яка проводить щорічно дві пленарні Асамблеї, різноманітні міжнародні конференції, парламентські слухання, семінари тощо – актуальні проблеми глобального порядку денного, а саме питання сталого розвитку, миру та міжнародної безпеки, прав людини, гендерної рівності, боротьби зі змінами клімату.

У складі МПС діють шість геополітичних груп. Україна входить до найбільшої за чисельністю групи 12+, до якої входять також усі країни – члени Ради Європи, країни “Великої сімки”, інші країни, що сповідують цінності демократії, поваги до прав людини та верховенства права, розповіла Ольга Руденко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy