Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна використовує три ключові форми відновлення тут і зараз – Шуляк

  • 203
Україна використовує три ключові форми відновлення тут і зараз – Шуляк

В Україні процес відбудови та відновлення країни наразі реалізується у трьох ключових формах: компенсації за пошкоджене та знищене майно за програмою єВідновлення, пооб’єктна відбудова соціальної, енергетичної, побутової та іншої громадської інфраструктури на місцях, а також планування комплексного відновлення населених пунктів.

Про це розповіла голова профільного комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, коментуючи головну законодавчу рамку відновлення країни – Законопроєкт «Про основні засади відновлення».

Кожен з окреслених напрямків відбудови вже стартував і реалізується на різних етапах в регіонах, які постраждали внаслідок збройної агресії росії і не тільки. Наприклад, програми комплексного відновлення території – ключовий стратегічний документ для розвитку на місцях, який складається з оцінки усіх викликів та ресурсів, вивчення наявних і потенційних потреб мешканців, поєднання бачення просторового та соціально-економічного розвитку зараз і на перспективу, вже розробляють 126 громад у 14 областях України.

До процесів планування відбудови в Україні підходять комплексно: основними нормами відновлення країни стали відбудова за принципом «будуй краще, ніж було», використання принципів зеленої, інклюзивної та цифрової економіки, а також заохочення співробітництва «рівний з рівним» між містами, регіонами, країнами.

Кожен з цих засадничих принципів, за словами Шуляк, увійде в законодавчу рамку відновлення країни, а також є наскрізним лейтмотивом вимог Українського Фонду (Ukraine Facility) – програми підтримки від ЄС для відновлення та модернізації України, за якою впродовж 4 років ми очікуємо фінансування у розмірі 50 млрд євро.

«Конкретними цілями Фонду є зокрема відновлення та модернізація інфраструктури, пошкодженої війною. Йдеться передусім про енергетичні об’єкти, внутрішні та транскордонні транспортні системи, зокрема автомобільні та залізничні шляхи, житло, медичні заклади, школи та вищі навчальні заклади, підтримку культури та культурної спадщини, зміцнення стратегічних секторів економіки та підтримання інвестиційного та приватного сектору з акцентом на малі та середні підприємства та інновації. Усе це потребує від нас широкої рамки реформ, які дозволять Україні перейти до зеленої, цифрової та інклюзивної економіки», – зауважила парламентарка.

Шуляк нагадала, що пропонуючи нам підтримку у вигляді 50 млрд євро, ЄС чекає взамін реформ у сфері державного управління, належного врядування, верховенства права та надійного фінансового управління, зокрема сприяння ефективній системі управління та контролю, а також подальшої тотальної боротьбі з корупцією на усіх щаблях суспільного життя та державної влади. Ці та інші кроки, передбачені в межах Фонду, мають наблизити Україну до acquis ЄС – правової системи Європейського Союзу.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy