Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна виконала у медицині 75% вимог Угоди про асоціацію з ЄС

  • 392
Україна виконала у медицині 75% вимог Угоди про асоціацію з ЄС

Україна виконала у медичній сфері 75% вимог Угоди про асоціацію. Це на 9% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Як зауважив голова профільного комітету ВРУ, народний депутат «Слуги Народу» Михайло Радуцький, для команди Президента Володимира Зеленського євроінтеграція – це пріоритетна мета, і медичний комітет спільно з МОЗ активно працює над її наближенням.

«За останні роки Верховна Рада ухвалила кілька євроінтеграційних законів: «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові», «Про лікарські засоби», «Про систему громадського здоров’я», про трансплантацію та протидії курінню тютюну. Також в Комітеті створений підкомітет з питань євроінтеграції», – нагадав він.

Також на початку липня МОЗ завершило перший етап селф-скринінгу в рамках процедури євроінтеграції. Фахівці опрацювали понад 1500 актів права ЄС у сфері охорони здоров’я та визначили 347 нормативних актів, які потрібно прийняти. Вони розділені по 4 напрямкам: громадське здоров’я, фармацевтична галузь, медичні послуги та людський капітал. Найбільше поки що неухвалених актів належать до напрямку «громадське здоров’я» – 243. Здебільшого це підзаконні нормативно-правові акти, повідомив Михайло Радуцький.

Окрім того, майже 3,5 тис. медичних закладів, що законтрактовані з НСЗУ, отримали 132,6 млрд грн за надані послуги.

«На мою думку, важливе досягнення в умовах війни Комітету, Уряду, НСЗУ – це виплата коштів без затримок. Серед нових пакетів послуг – виплата медикам, які беруть участь у військово-лікарських комісіях. За договором з НСЗУ 481 заклад отримав 22,5 млн грн. Послуги медичної реабілітації за пів року пройшли 128,6 тис. пацієнтів, заклади отримали – майже 2 млрд грн», – наголосив голова комітету.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy