Україна впроваджує нову кліматичну політику за нормами ЄС: Рада зробила перший крок
- 407
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №11310 про основні засади державної кліматичної політики, розроблений для наближення українського кліматичного законодавства до права ЄС.
Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко.
«Законопроєкт є рамковим законом, що визначає основні правові та організаційні засади державної кліматичної політики, спрямованої на забезпечення низьковуглецевого розвитку України, досягнення кліматичної нейтральності, адаптації до зміни клімату, виконання міжнародних зобов’язань України у цій сфері», – розповів очільник екологічного комітету.
Як зазначив парламентар, законопроєкт сприятиме виконанню євроінтеграційних зобов’язань України, адже був розроблений з метою наближення національного кліматичного законодавства до acquis ЄС у сфері клімату. До того ж це важлива сходинка до отримання Україною фінансування за програмою Ukraine Facility.
Державна кліматична політика для України, акцентував народний депутат, є вкрай важливою, адже дасть можливість напрацювати й затвердити нову кліматичну стратегію.
«Наша державна кліматична політика – це виконання і наших міжнародних зобов’язань згідно з Паризькою угодою, з Монреальською угодою, різними міжнародними договорами, відповідно до національно визначеного внеску про зменшення викидів у повітря парникових газів. Ми повинні закласти основи для створення кліматичної стратегії, яка дасть можливість протягом майже 30 років працювати та зменшувати вплив змін клімату на життєдіяльність громадян нашої держави», – зазначив Олег Бондаренко.
Очільник екологічного комітету також зазначив: у процесі створення нової кліматичної стратегії мають об’єднати зусилля і Верховна Рада, і уряд, і центральні органи виконавчої влади, і органи місцевого самоврядування.
«Україна на політичному рівні підтримала Європейський зелений курс, який визначає комплекс заходів політики ЄС на найближчі роки, з метою сталого зеленого переходу Європи до кліматично нейтрального континенту до 2050 року. Євроінтеграція неможлива без впровадження нової кліматичної політики», – резюмував Олег Бондаренко.