Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна в ПАРЄ працює над поверненням депортованих дітей

  • 182
Україна в ПАРЄ працює над поверненням депортованих дітей

У Парламентській асамблеї Ради Європи створений спецкомітет щодо ситуації українських дітей, який працює над поверненням кожної депортованої з України дитини додому. Про це в інтерв’ю DW розповіла очільниця цього комітету, народна депутатка від фракції «Слуга Народу» Олена Хоменко.

«Зафіксовані факти депортації становлять 19 546 дітей. Але ми не знаємо, скільки було вивезено дітей, про яких не повідомили і не заявили. Тому що їх вивезли з окупованих територій, і доступу туди ми не маємо. Ці діти та їхні родини також не мають зв’язку з Україною, тому це і є таким складним питанням», – пояснила очільниця спецкомітету ПАРЄ.

Вона додала, що головна мета – знайти всіх дітей, верифікувати, де вони знаходяться та в якому стані. А також створити такі умови для Росії, щоб у неї не залишилося іншого варіанту, окрім як погодитися повернути цих дітей.

«Комітет доноситиме ці проблеми до наших колег по ПАРЄ, а це парламентарі, які представляють 46 країн-членів Ради Європи, і спільно з ними шукатиме шляхи їх вирішення. Зазвичай, період діяльності спецкомітету обмежений в часі. Але ми розуміємо, що не зможемо швидко вирішити всі ці питання, тому сподіваємося, що він існуватиме доти, поки всі найболючіші проблеми наших дітей не будуть вирішені», – зазначила Хоменко.

Вона нагадала, що Міжнародний кримінальний суд вже видав ордер на арешт президента рф та уповноваженої при президенті рф з прав дитини за злочин примусового переміщення українських дітей.

«Але у росії вибудувана ціла схема, до якої залучено багато організацій і приватних осіб, які також беруть участь у скоєнні цього злочину. Йому також сприяє і Білорусь. Тому необхідні додаткові санкції і проти цих осіб, і тут має значення підтримка партнерів і міжнародних організацій», – констатувала народна депутатка.

За її словами, для України важливі заяви та резолюції, які ухвалюють парламенти інших країн, але потрібні ще й конкретні дії.

«Зараз рф найбільший і найбрутальніший порушник міжнародного права. Але ми все одно маємо рухатися у цьому напрямку і залучати якомога більше міжнародних партнерів: окремі країни, міжнародні організації, щоб посилювати тиск на росію, аби вона стала поступливою у питанні повернення наших дітей», – підсумувала Хоменко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy