Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна створюватиме запаси нафти та нафтопродуктів, які допоможуть уникнути дефіциту пального в майбутньому

  • 278
Україна створюватиме запаси нафти та нафтопродуктів, які допоможуть уникнути дефіциту пального в майбутньому

Україна формуватиме мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів. Це посилить енергетичну безпеку та дозволить задовільнити внутрішній попит населення та суб’єктів господарювання в умовах потенційної паливної кризи.

Про це сказав голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, народний депутат «Слуги  Народу» Андрій Герус під час круглого столу щодо формування мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів в Україні.

«Це європейська практика. Концепція передбачає, що учасники самі поступово сформують той мінімальний обсяг запасів нафти та нафтопродуктів, який потрібен Україні», – сказав він та додав, що потужності зберігання МЗНН будуть максимально диверсифіковані для того, щоб унеможливити знищення українських запасів нафтопродуктів.

Відповідний законопроєкт № 9024, що зараз опрацьовується в комітеті, передбачає формування мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів (далі – МЗНН) в обсязі до 90 днів середньодобового чистого імпорту або 61 дня середньодобового внутрішнього споживання на випадок виникнення непередбачуваних ситуацій.

Структура запасів складається з 30% нафти та 70% нафтопродуктів, з яких 30% це бензин та скраплений газ і 70% дизпаливо.

Як пояснив Голова комітету, оператори ринку створюють та зберігають запаси на власних потужностях, а також надають суб’єктам ринку послуги з резервування і зберігання мінімальних запасів за договорами (тікетс-угодами).

Також відповідно до доопрацьованого законопроекту №9024, учасники ринку мають щороку спрямовувати на формування МЗНН 3% від введеного в обіг обсягу нафти та/або нафтопродуктів, але не менше 2 тис тонн. Запаси формуються з тих товарних позицій, які вводяться в обіг (для LPG – або в LPG, або в бензинах з коефіцієнтом 0,8).

На період війни суб’єкти ринку можуть зберігати МЗНН на АЗС разом з комерційними запасами за умови окремого обліку та за кордоном у режимі митного складу. У режимі митного складу суб’єкти ринку можуть зберігати не більше 50% МЗНН.

Створення МЗНН є одним із зобов’язань України відповідно до Директиви Ради 2009/119/ЄС.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy