Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна створює нові можливості для працевлаштування людей з інвалідністю

  • 371
Україна створює нові можливості для працевлаштування людей з інвалідністю

Верховна Рада підтримала за основу законопроєкт №5344-д, який допоможе забезпечити людей з інвалідністю гідною працею.

Про це розповіла голова комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, народна депутатка «Слуги Народу» Галина Третьякова.

«Без сумнівів, забезпечення розвитку інклюзивного ринку праці для підвищення рівня працевлаштування осіб з інвалідністю – це пріоритет державної політики. Проте на сьогодні ми маємо прикру статистику: рівень працевлаштування осіб з інвалідністю є вкрай низьким – близько 30% працевлаштовано на початок 2023 року», – розповіла вона.

Законопроєкт №5344-д має створити сприятливі умови для працевлаштування осіб з інвалідністю, наголошує Галина Третьякова.

Так, пропонується запровадити сплату внеску замість санкцій за непрацевлаштування осіб з інвалідністю. Він буде у меншому розмірі, але обов’язок із його сплати встановлюється для усіх категорій роботодавців як приватного, так і публічного сектору.

Також розширюються категорії підприємств, які можуть користуватися фінансовою підтримкою для забезпечення працевлаштування осіб з інвалідністю шляхом створення підприємств трудової інтеграції та підприємств захищеного працевлаштування.

«За законом можна буде заснувати підприємство захищеного працевлаштування, яке матиме на меті не отримання прибутку, а забезпечення працевлаштування осіб із важкими формами обмежень функціонування. Також у проєкті встановлюється однакове законодавче зобов’язання з працевлаштування осіб з інвалідністю для роботодавців приватного та публічного секторів», – розповіла народна депутатка.

Для того, аби створювати реалізовувати всі заходи з працевлаштування, створять спеціальний фонд державного бюджету шляхом накопичення внесків роботодавців.

Окрім того, особам з інвалідністю обов’язково надаватимуть соціальні послуги (соціальний супровід на робочому місці, персональний асистент, переклад жестовою мовою та інші), які є складовою процесу працевлаштування таких осіб.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy