Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна стала ближчою до членства в ЄС: Михайло Радуцький про євроінтеграційні закони в сфері медицини, ухвалені за останні два роки

  • 67
Україна стала ближчою до членства в ЄС: Михайло Радуцький про євроінтеграційні закони в сфері медицини, ухвалені за останні два роки

Переговорний процес щодо вступу України до Європейського Союзу розпочався офіційно. Щоб досягти цього результату, команда Президента пройшла складний шлях, в тому числі й завдяки ухваленню необхідних законів у сфері охорони здоров’я. 

Про це заявив голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Михайло Радуцький.

Як повідомив парламентар, за два роки – з моменту подачі заявки на вступ до ЄС до сьогодні – Україні вдалося значно збільшити відсоток виконання Угоди про асоціацію з ЄС: з 64% до 79%.

Серед найважливіших законодавчих ініціатив, які були ухвалені парламентом, очільник медичного комітету виокремив, зокрема, закон «Про систему громадського здоров’я».

«Документ передбачає перехід від радянської системи санітарно-епідеміологічної служби до оновленої європейської системи громадського здоров’я. На базі 25 регіональних Центрів контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) запрацювала сучасна епідеміологічна служба», – пояснив Радуцький.

Крім того, додав він, був ухвалений закон «Про лікарські засоби», який запроваджує в Україні європейські стандарти при обігу медичних препаратів, імплементує вимоги Директив та Регламентів ЄС.

«Зокрема, в межах виконання вимог закону триває робота над створенням органу державного контролю стосовно лікарських засобів, що визначено рекомендаціями Європейської комісії як пріоритет на 2024-2025 роки», – розповів народний депутат.

За його словами, прийнято і підзаконні акти до закону «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові». Йдеться про автоматизацію через системи єКров, що дозволяє оперативно планувати та моніторити запаси крові. Також уряд затвердив ліцензійні умови для заготівлі та тестування донорської крові.

«Ухвалення євроінтеграційних законів та відповідної підзаконної бази – не лише просуває нас на шляху до Євросоюзу, але й запроваджує європейські стандарти для українських пацієнтів», – резюмував Михайло Радуцький.  

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy