Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна шукає нові механізми повернення депортованих рф дітей, світ має допомогти – Марія Мезенцева

  • 63
Україна шукає нові механізми повернення депортованих рф дітей, світ має допомогти – Марія Мезенцева

Україна продовжує роботу з повернення додому дітей, депортованих росією. Наразі вдалося повернути майже 400 діток. Поглиблюється співпраця з міжнародними організаціями, зокрема ООН і Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, які мають мандат на пошук, уточнення даних та повернення дітей. Від цих структур ми хочемо більшої активності та підтримки.

Про це повідомила народна депутатка від фракції «Слуга Народу», заступниця голови Комітету ВР з питань інтеграції України з ЄС, голова делегації України в ПАРЄ Марія Мезенцева.

Як зазначила парламентарка, Україна розглядає цей воєнний злочин як геноцид, адже насильницьке переміщення великої кількості дітей у міжнародному праві кваліфікується саме як акт геноциду.

«Це вже відзначила і Парламентська асамблея Ради Європи, і Європейський Союз, а зараз ми рухаємося до того, щоб цей факт отримав широке визнання. Адже загалом за останніми нашими уточненими даними росія примусово депортувала приблизно 20 тисяч наших дітей, хоча сама країна-агресор говорить про близько 700 тисяч діток», – акцентувала Мезенцева.

За її словами, заяви росіян не відповідають дійсності, а мають на меті приховати їхні воєнні злочини.

«Увесь світ повинен об’єднатися довкола важливих гуманітарних питань, зокрема, під час Глобального саміту миру. Нагадаю, що на теренах ПАРЄ створена робоча група з прав дітей як в Україні, так і поза її межами. Ми повинні шукати нові механізми для повернення дітей, і найголовніше те, що для цього є воля багатьох держав світу», – наголосила народна депутатка.

Також, зазначила Марія Мезенцева, Україна постійно нагадує всім партнерам, що поки ми не отримаємо достатньо систем ППО, додаткових пакетів військової допомоги, то неможливо гарантувати захист нашим дітям.

«Разом із союзниками ми можемо зупинити геноцид з боку рф», – резюмувала парламентарка.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy