Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна разом з ЄС продовжать співпрацю заради захисту довкілля та покращення екології

  • 9948
Україна разом з ЄС продовжать співпрацю заради захисту довкілля та покращення екології

Україна разом з європейським співтовариством мають і надалі активно співпрацювати у питаннях захисту довкілля, впровадження зеленого курсу та розв’язанні глобальних проблем людства.

Про це заявив голова комітету Олег Бондаренко під час зустрічі стосовно питань екологічного порядку денного Верховної Ради та адаптації законодавства України до законодавства ЄС з комісаром Європейської Комісії з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюсом Сінкявічюсом та представниками Європейської Комісії.

«Дуже важливо, що питання захисту навколишнього природного середовища виходить на найвищий політичний рівень, адже питання зменшення промислового забруднення, раціонального використання ресурсів та збереження природи прямо пов’язане із майбутнім людей, не тільки в Україні, а й у всьому світі», – сказав Олег Бондаренко.

Джерело: EbS, Europe by Satellite

Він нагадав, що у 2014 році Україна остаточно зробила свій європейський вибір, ратифікувавши Угоду про асоціацію між Україною з однієї сторони та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, у Додатку XXX до Глави «Навколишнє природне середовище» Розділу V «Економічне і галузеве співробітництво». Цей документ визначає основі стратегічні напрями розвитку нашої країни та покладає водночас на нас певні зобов’язання. Угодою визначено 5 основних напрямів співпраці в сфері довкілля, зокрема щодо зміни клімату, екологічного управління, якості атмосферного повітря та води, управління відходами, охорони природи, промислового забруднення і промислових загроз, хімічних речовин, ГМО, шумового забруднення, цивільного захисту (зокрема стихійних лих і антропогенних загроз), міського середовища та екологічних зборів.

«У цьому контексті імплементація рішень ЄС має ґрунтуватися на базових законах України, розроблення яких сьогодні перебуває на контролі у Комітеті з питань екологічної політики та природокористування. Це, зокрема, стосується законопроєктів про управління відходами, про відходи електричного та електронного обладнання, про батареї і акумулятори, про поводження з миючими засобами, про державний екологічний контроль, зменшення та контроль промислового забруднення, удосконалення Законів України “Про охорону атмосферного повітря”, “Про стратегічну екологічну оцінку”, “Про оцінку впливу на довкілля”, законодавства про видобування корисних копалин та багато інших», – повідомив Олег Бондаренко.

Також, зауважив голова комітету, у грудні 2019 року Європейська Комісія ухвалила Європейський зелений курс – комплекс заходів, який визначає політику ЄС на найближчі роки у таких сферах, як клімат, енергетика, біорізноманіття, промислова політика, торгівля тощо. Основна мета цього курсу – сталий зелений перехід Європи до кліматично-нейтрального континенту до 2050 року. Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування послідовно виступає за впровадження цілей сталого розвитку та цілей, визначених Європейським Зеленим Курсом.

Як зауважив комісар Єврокомісії з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюс Сінкявічюс, Європейський Союз прагне прокласти шлях до кліматично нейтрального, справедливого та процвітаючого суспільства, і ми прагнемо об’єднати глобальну спільноту для цієї боротьби.

«Я радий відзначити, що Україна поділяє ці прагнення. Що у нас є спільні екологічні та кліматичні проблеми, і ми повинні продовжувати працювати разом для їхнього вирішення», – сказав він.

Європарламентар також додав, що ЄС готовий продовжувати надавати допомогу Україні у своїх зусиллях.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy