Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна приводить трудове законодавство у відповідність до європейських норм

  • 358
Україна приводить трудове законодавство у відповідність до європейських норм

Верховна Рада підтримала за основу законопроєкт №8244 стосовно правонаступництва у трудових відносинах.

Документ відповідає зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції, у тому числі міжнародно-правовим та праву Європейського Союзу (acquis ЄС).

«Передбачається, що в разі зміни власника підприємства, установи, організації, реорганізації підприємства, установи, організації працівників невідкладно попереджатимуть про це, а також про економічні, технологічні, структурні наслідки, які впливатимуть на права працівників», – пояснила ініціатор законопроєкту, голова комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, народна депутатка «Слуги Народу» Галина Третьякова.

За її словами, це посилить правовий захист працівників у разі зміни роботодавця, який буде зобов’язаній продовжувати дію трудових договорів з працівниками.

Документом встановлюється обов’язок роботодавця поінформувати працівників та їх представників про:
1) дату (орієнтовну дату) та причини правонаступництва;
2) економічні, технологічні, структурні наслідки правонаступництва або наслідки аналогічного характеру, які впливатимуть на права працівників.

А також зобов’язати правонаступника письмово або в електронній формі надати працівникам та виборному органу первинної профспілкової організації (профспілковому представнику), а в разі відсутності первинної профспілкової організації – вільно обраним та уповноваженим представникам (представнику) працівнику зазначену вище інформацію не пізніше ніж до початку дій, які впливатимуть на трудові права та інтереси працівників.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy