Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна посилює енергетичну безпеку: Ухвалено закон про формування мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів

  • 262
Україна посилює енергетичну безпеку: Ухвалено закон про формування мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів

Верховна Рада ухвалила в цілому закон про мінімальні запаси нафти та нафтопродукти (№9024-д), який дозволить підвищити рівень енергетичної безпеки України та забезпечити безперервне постачання нафти та нафтопродуктів на внутрішній ринок країни у разі виникнення кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів.

Про це повідомив голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, народний депутат «Слуги Народу» Андрій Герус.

«Серед ключових положень закону передбачається, що мінімальні запаси нафти і нафтопродуктів зберігаються у вигляді екстрених та спеціальних запасів, які не можуть використовуватися в комерційних цілях, а використовуються лише для подолання кризових явищ місцевого або глобального рівня. Обсяг мінімальних запасів повинен відповідати, щонайменше, 90 дням середньодобового чистого імпорту або 61 дню середньодобового внутрішнього споживання, в залежності від того, яка з двох величин більша», – розповів голова комітету.

Андрій Герус також додав, що передбачається система контролю, яка буде відстежувати обсяги, якість та місця розташування запасів.

Крім того, визначено порядок контролю за дотриманням рівня мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів, порядок фінансування системи таких запасів, встановлено чіткі повноваження Уряду та Міненерго щодо подолання кризових ситуацій на ринку нафти і нафтопродуктів, правила створення, зберігання, заміни МЗНН тощо.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy