Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна посилює енергетичну безпеку: Рада підтримала законопроєкт про формування мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів

  • 252
Україна посилює енергетичну безпеку: Рада підтримала законопроєкт про формування мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт про мінімальні запаси нафти та нафтопродукти (№9024-д).

Документ визначає правові, організаційні та економічні засади створення та функціонування в Україні системи мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів і регулює відносини у цій сфері.

Це дозволить підвищити рівень енергетичної безпеки України та забезпечити безперервне постачання нафти та нафтопродуктів на внутрішній ринок України у разі виникнення кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів.

Ключові положення Закону:
– мінімальні запаси нафти і нафтопродуктів зберігаються у вигляді екстрених та спеціальних запасів, які не можуть використовуватися в комерційних цілях, а використовуються лише для подолання кризових явищ місцевого або глобального рівня;
– обсяг мінімальних запасів повинен відповідати, щонайменше, 90 дням середньодобового чистого імпорту або 61 дню середньодобового внутрішнього споживання, в залежності від того, яка з двох величин більша.

«Створення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів – це європейська практика. Імплементуючи норми щодо формування МЗНН, ми посилюємо енергетичну безпеку та унеможливлюємо паливну кризу подібну тій, з якою зіштовхнулись минулого року. Концепція передбачає, що за 8 років учасники самі поступово сформують той мінімальний обсяг запасів нафти та нафтопродуктів, який потрібен Україні», – сказав голова комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

За його словами, потужності зберігання МЗНН будуть максимально диверсифіковані для того, щоб унеможливити знищення українських запасів нафтопродуктів.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy