Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна підписала безпекову угоду з Євросоюзом

  • 106
Україна підписала безпекову угоду з Євросоюзом

У Брюсселі Президент України Володимир Зеленський, президент Європейської ради Шарль Мішель і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн підписали Спільні безпекові зобов’язання між Україною та ЄС.

Безпекова угода фіксує багатосторонні довгострокові зобов’язання 27 держав-членів ЄС надати Україні військову, фінансову, гуманітарну підтримку впродовж 10 років.

Підтримку надаватимуть до моменту вступу України в ЄС. Також угода передбачає підтримку євроінтеграційного шляху України.

Держави-члени ЄС підтверджують готовність посилювати санкційний тиск на рф, сприяти вільному судноплавству в Чорному та Азовському морях, а також протидіяти гібридним загрозам та співпрацювати у сфері кібербезпеки. Зокрема ЄС відкриє у Києві Офіс оборонних інновацій та співпрацюватиме з Україною в галузі оборонних індустрій.

Угода також фіксує передбачуване, ефективне, стійке й довгострокове забезпечення військовим обладнанням, військову та цивільну протимінну діяльність, підтримку енергетичної безпеки, енергетичного переходу та ядерної безпеки.

Важливо, що у разі майбутньої агресії Європейський Союз та Україна на прохання будь-якої зі сторін проводитимуть протягом 24 годин консультації про потреби України в межах здійснення нею свого права на самооборону.

Безпекова угода з ЄС закріплює зобов’язання підтримувати нашу країну для тих держав-членів, які ще не приєдналися до Спільної декларації про підтримку України.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy