Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна переходитиме на другий рівень пенсійної реформи

  • 9882
Україна переходитиме на другий рівень пенсійної реформи

Парламент та уряд працюють над варіантами запровадження другого накопичувального рівня пенсійного забезпечення в країні. Про це під час пресконференції заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Для того, щоб через 10-15 років українці мали змогу отримувати достойну пенсію, треба почати роботу із запровадження другого рівня пенсійної системи – накопичувального. Протягом 30 років через бездіяльність влади Україна його не отримала, це один з факторів, чому пенсія сьогодні така, як є, а не вища», – заявив прем’єр.

За його словами, пенсійна реформа допоможе розв’язати дві важливих проблеми: забезпечити достойну пенсію та сформувати великий ресурс для інвестицій.

«За 15 років державні та приватні пенсійні фонди накопичать кошти в еквіваленті 40-50 млрд дол. Для порівняння, зовнішній гарантований державою борг становить 90 млрд дол. У всьому світі пенсійні фонди заробляють на інвестиціях, це дуже потужний інвестиційний ресурс. Звичайно, паралельно треба розвивати фондовий ринок», – переконаний Шмигаль.

Він визнав, що питання пенсійної реформи викликає дискусії, тому що не всі країни змогли вдало її запровадити.

«Ми дискутуємо з профільним парламентським комітетом, з міністерствами. Вочевидь, початок запровадження другого накопичувального рівня відбудеться за рахунок держави, щоб люди звикли і зрозуміли, змогли відчути довіру до цього рівня пенсійної системи і до цієї реформи. Надалі люди отримають ще й третій рівень – добровільні внески. Частково він вже реалізовується, в приватних фондах накопичено декілька мільярдів грн», – повідомив прем’єр.

Також він підтвердив, що Світовий банк готовий долучитися до пенсійної реформи в Україні у межах впровадження другого накопичувального рівня пенсій та розвитку фондового ринку.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy