Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна отримає 2,2 млрд доларів від МВФ – Данило Гетманцев

  • 76
Україна отримає 2,2 млрд доларів від МВФ – Данило Гетманцев

Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила четвертий перегляд програми розширеного фінансування (EFF) для України. Це означає, що наша держава отримає найближчим часом п’ятий транш за програмою у сумі 2,2 млрд доларів, що піде на фінансування дефіциту бюджету.

Про це повідомив народний депутат від «Слуги Народу», голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Як зазначив парламентар, наша держава виконала усі кількісні критерії за програмою на кінець першого кварталу, усі структурні маяки на кінець квітня 2024 року.

«Ми залишаємось у програмі, яка є парасолькою для левової частини пакету зовнішнього фінансування у сумі майже 122 млрд доларів. Виділення цього пакету розраховано на строк дії програми EFF (2 квартал 2023-1 квартал 2027)», – розповів Гетманцев.

Він нагадав, що МВФ здійснює поквартальний моніторинг реалізації EFF.  

«Це гарантія того, що програма, основною метою якої є підтримка макрофінансової стійкості та впровадження структурних реформ на шляху до членства у ЄС, виконується», – акцентував народний депутат.

За його словами, наступний – п’ятий – перегляд програми EFF має завершитись у другій половині вересня.

«З точки зору зобов’язань по реформах, не бачу якихось суттєвих проблем з проходженням 5-го перегляду. По структурних маяках Україні мають зарахувати ухвалення закону про перезавантаження БЕБ. Залишається також постійно діючий критерій щодо капіталізації державою системних банків та неучасті у капіталі щодо решти банків. У разі успішного перегляду, Україна отримає 6-й транш за програмою у вересні – 1,1 млрд доларів», – підсумував Данило Гетманцев.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy