Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна осучаснює та спрощує процедури встановлення та зміни адмінмеж населених пунктів

  • 395
Україна осучаснює та спрощує процедури встановлення та зміни адмінмеж населених пунктів

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8263, який передбачає дерадянізацію порядку розв’язання окремих питань адміністративно-територіального устрою України.

Про це заявив народний депутат «Слуги Народу», член Комітету ВР із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.

Він зауважив, що норми стосовно адмінмеж залишились у спадок із радянських часів і регулювались указом президії УРСР 1981 року. Саме тому сьогодні виникла нагальна потреба їх осучаснити та спростити процедуру встановлення і зміни меж населених пунктів.

«Вже сьогодні ми маємо думати про створення інструментів самоврядування, щоби потім не виникало проблем, коли території будуть деокуповані. Ми маємо знати, що з ними робити з точки зору управління», – сказав представник «Слуги Народу».

Так, у законі пропонується встановити чіткі процедури віднесення населених пунктів до категорії міст, селищ сіл. Крім того, запроваджується ще одна категорія, яка не є населеним пунктом – поселення. Йдеться про місце компактного проживання, де немає сталого складу населення.

«Зараз у багатьох громадах такі поселення де-факто є. Переважно це колишні дачні кооперативи, а також тимчасові мобільні містечка, де живуть вимушено переміщені особи. Через війну таких поселень ставатиме більше, і їх треба інтегрувати у життя громади», – зазначає Віталій Безгін.

Також законопроєкт регулює процедури утворення і ліквідації населених пунктів, встановлення та зміни їхніх меж, найменування та перейменування населених пунктів, утворення та ліквідацію районів, зміну їхніх адміністративних центрів, утворення районів у місті і зміну їхніх меж тощо.

«Усіх ці питання за виключенням змін на рівні районів, вирішуватимуться на основі обов’язкових консультацій з громадськістю», – пояснив член комітету.

Віталій Безгін зазначив, що з моменту набрання чинності законом, усі міста республіканського і обласного значення, а також селища міського типу будуть віднесені до категорії міста; села та селища і надалі залишаться у своїй категорії.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy