Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна остаточно відмовилась від проросійських географічних назв

  • 386
Україна остаточно відмовилась від проросійських географічних назв

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №7253, який передбачає заборону присвоювати географічним об’єктам в Україні назви, що звеличують, увіковічують, пропагують або символізують державу-окупанта рф.

Як розповів ініціатор документу, народний депутат «Слуги Народу» Віталій Безгін, ухвалення закону прискорить дерадянізацію і дерусифікацію країни.

«Йдеться також і про заборону використовувати у назвах російські визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця, міста, дати, події, діячів, які здійснювали військову агресію проти України та інших суверенних країн. Які також здійснювали державну тоталітарну політику та практику, пов’язану з переслідуванням опозиції, дисидентів та інших осіб за критику тоталітарного радянського та тоталітарного російського режиму, зокрема й громадян України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях України або тимчасово перебували на території держави-окупанта та стали жертвами переслідування з боку російських репресивних органів», — зауважив політик.

За словами Віталія Безгіна, такі кроки дозволять убезпечити суспільний простір від впливу радянсько-російських наративів на світогляд українців, встановити історичну справедливість та повне відновлення української історично-національної топоніміки, осучаснить її іменами новітніх Героїв у боротьбі з ворогом.

Окрім того, додав народний депутат «Слуги Народу», документ враховує норми щодо Криму та з урахуванням правок Міністерства Культури.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy